Veertienjarige Hugo uit Krommenie bedenkt eigen kledingmerk: KØLT

KROMMENIE – Je bent veertien jaar en begint ‘gewoon’ je eigen kledinglijn die je professioneel als ‘brand’ in de markt zet met behulp van eigentijdse tools als ChatGPT en A.I. Daarnaast heb je een bijbaantje bij de supermarkt én loopt elke week een krantenwijk met zo’n 400 adressen. Even voorstellen: Hugo de Boer uit Krommenie. Bedenker van het ‘brand’nieuwe kledingmerk KØLT.
Voorbeelden van zijn eigen kledingmerk liggen al trots uitgestald op de eettafel als we de ondernemende Hugo bij zijn ouderlijk huis bezoeken. Vrienden en familie hebben al de T-shirts en korte broeken gekocht om de jonge ondernemer te stimuleren zijn droom uit te bouwen.
‘Hoe gaaf zou het zijn als mensen die ik niet ken mijn kleding dragen?’
“De T-shirts zijn van 100% kwaliteitskatoen. Leverbaar als heren- en damesmodellen en in allerlei kleuren. Als gewoon model maar ook oversized. En in vele maten. Er zijn modellen met op de voorkant een klein of groot KØLT logo. Model City heeft op de rugzijde kant grafische afbeeldingen van wereldsteden als Parijs, Rome, Athene of Lissabon”, vertelt Hugo enthousiast.
![]()
Voorbeeld van een skyline die op de achterkant van de T-shirts staan.
Als twaalfjarige wilde hij al zijn eigen kledinglijn in de markt zetten. Maar een onderneming starten kost ook geld. Bijvoorbeeld als je een serieuze website op wil tuigen. Want Hugo heeft plannen voor zijn KØLT kledinglijn die verder reiken dan verkopen aan vrienden en familie. Hij denkt zelfs als een echte wereldburger want zijn website is opgezet in de Engelse taal.
Aanpakker
“Hoe gaaf zou het zijn als mensen die ik niet ken mijn kleding dragen?”, zegt hij een tikje wegdromend. Maar een dromer is Hugo niet. Wel type aanpakker. Hij beseft dat als je wat wil in je leven, je ervoor moet werken. Hard werken en je niet uit het veld laten slaan als het even niet gaat zoals jij het wil.
Kapotte deurbellen
“Hugo bezorgt al twee jaar elke week Nieuwsblad Zaanstad. Hij zag bij het kranten bezorgen ook dat veel deurbellen kapot waren. Die wilde hij wel repareren om een extra zakcentje ermee te verdienen. Dus gooide hij briefjes bij de mensen in de deur waarin hij aanbood dit klusje te doen”, vertelt vader Marcel met gepaste trots over de acties van zijn ondernemende zoon.
Slimme hulpmiddelen
Hij is ook het klankbord voor Hugo bij de ontwikkeling van het unieke kledingmerk. “Hugo had eerst een prachtige website gemaakt maar niet naar de kosten gekeken van het dure ontwerp”, licht Marcel toe.
Hugo knikt en zegt: “Ik heb nu met behulp van tools als Google, Chat GPT en A.I. (Artificial Intelligence) een goedwerkende website gemaakt die wél betaalbaar is om online te zetten en onderhouden. Al is hij nog niet helemaal naar mijn zin. Zo werk ik nog aan een betalingsmogelijkheid die makkelijker is.”
Elke dag spendeert Hugo de nodige tijd aan het verbeteren van zijn website en waarmaken van zijn droom. “En kom ik ergens niet uit, dan zoek ik op YouTube naar tutorials die me weer verder helpen”, licht hij zijn slimme manier van zelfstandig werken toe.
KØLT unieke merknaam
Ook voor het bedenken van de unieke kledingnaam KØLT maakte de jonge Krommenieër gebruik van eigentijdse online hulpmiddelen. “Ik wil met KØLT als unieke merknaam inspelen op de populariteit van bijvoorbeeld het merk STWD. Ik richt me met KØLT op de doelgroep tussen de dertien en circa vijfenveertig jaar. Nu gaat het vooral nog op T-shirts en broeken, maar zodra de verkopen goed op gang komen ga ik investeren in truien en sweatshirts.”
Achtergrond
Voor wie de stijl van STWD niet kent: de kledinglijn is onderdeel van het Spaanse modemerk Pull&Bear. Dat staat bekend om zijn casual, relaxte stijl die elementen van sportkleding, grunge en streetwear combineert. Doelgroep is jong volwassenen met een relaxte levensstijl.
Naast het staaltje ondernemerschap waar je respect voor moet hebben als je zijn leeftijd bekijkt is Hugo ook gewoon een jonge knaap die op z’n tijd van een potje gamen houdt en graag voetbalt met z’n vrienden.
Stoute schoenen aantrekken
Tegelijk dringt bij hem ook het besef door dat ‘leven het meervoud van lef’ is. En dat je gewoon je stoute schoenen aan moet trekken om een mailtje naar de krant te sturen waarin je vraagt of de redactie misschien een paar regels over je nieuwe kledinglijn wil schrijven. Iets wat we uiteraard met alle liefde doen, beste Hugo. Al zijn het er wel een paar meer geworden want we hopen zo mee te werken om ooit je naam tegen te komen in de Quote 500!
En hoe ziet Hugo zijn toekomst?
“Phoe, dat weet ik nog niet. Mijn vader werkt in de techniek. Dat lijkt me ook heel leuk.”
Meer weten over KØLT? Kijk dan op www.koltclothing.nl of stuur een mailtje naar Kolt.service@gmail.com







Meer nieuws uit Zaanstad?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie