Scheve schutting rond schoolplein Et Kleine Buut nu veilig gestut

Nieuws
De scheve schutting is inmiddels stevig gestut.
De scheve schutting is inmiddels stevig gestut. (Foto: Dirk Karten)

ZAANDAM – De dependance van openbare basisschool Et Kleine Buut aan de Ooievaarstraat ligt in een van de authentieke wijken in Zaandam. Veel woningen stammen uit het begin van de vorige eeuw en wellicht zelfs ouder. Hier zijn de huizen van baksteen en de schuttingen nog van hout. Dat is ook het geval bij twee schuttingen die rond het knusse schoolplein staan. Een schutting is echter dusdanig scheefgezakt dat hij dreigde om te vallen.

Een ouder maakte zich zorgen over de veiligheid van de schoolkinderen en seinde de redactie van Nieuwsblad Zaanstad in met de vraag op onderzoek te gaan wat er aan deze situatie wordt gedaan.

Onder de aandacht

“Het heeft onze aandacht en we hebben al actie ondernomen”, vertelt Maaike Kerssens, directrice van Et Buut. “We hebben al bij de juiste mensen van de gemeente de situatie uitgelegd en in overleg met het schoolbestuur. Bovendien hebben we de ouders laten weten dat de situatie onze aandacht heeft.”

Degelijk gestut

De (begroeide) schutting staat inderdaad behoorlijk scheef, net als de poort erin. Inmiddels is de schutting degelijk gestut hebben we zelf geconstateerd. Wie dit heeft gedaan is niet bekend. De schooldirectie vermoed dat de gemeente al in actie is gekomen en is blij met de actie.

Altijd toezicht door leerkracht

“Als de schoolkinderen in de pauze op het plein spelen, is er bovendien altijd toezicht door een leerkracht. Maar het schoolplein is ook openbaar. Dus als de school dicht is, kunnen de buurtkinderen gewoon hier spelen. En is dan geen toezicht door ons.”

De schutting hoort niet bij de school zelf maar bij een woonhuis aan de Ooievaarstraat. Daar was niemand thuis toen we daar de situatie ter plekke onderzochten. Los van de scheve schutting verdient ook de andere, lange schutting bij het schoolplein geen schoonheidsprijs qua veiligheid. De houten planken hebben hun beste jaren allang achter zich. Maar zolang de kinderen er niet aan komen, is de kans op splinters en andere ellende nihil. Kwestie van afblijven.

“Het totale plein heeft onze aandacht want er moet het nodige aangepakt”, stelt Maaike Kerssens. Dat zou helemaal mooi zijn want voor de buurtkinderen is het schoolplein een prachtige plek om lekker te spelen. In ieder geval beter/veiliger dan in de smalle straten tussen de geparkeerde auto’s.

Reactie gemeente Zaanstad

We vroegen de gemeente naar wat de vervolgstappen zijn. Hun reactie: “Bij ons is niet bekend wie aan de schutting heeft gewerkt. Wel zijn we in overleg met de school om zo snel mogelijk het plein aan te pakken. Daarbij heeft de schutting ook zeker de aandacht.”

Rest de vraag: wie heeft de schutting gestut? Reacties zijn welkom op redactie.zaanstad@rodi.nl 

Afbeelding
Ook de lange schutting rechts op de foto heeft z'n beste tijd gehad.

Meer nieuws uit Zaanstad?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: