Foto’s

In beeld: de Oranje Trappers trappen Koningsdag af met fietsenoptocht door Assendelft

Nieuws
Klaar voor de fietstocht door de Kerkbuurt.
Klaar voor de fietstocht door de Kerkbuurt. (Foto: Katina Gruijs)

ASSENDELFT - Met kleurrijk versierde fietsen, muziek en dans hebben kinderen en bewoners van De Vlinder samen een feestelijke en hartverwarmende start van Koningsdag beleefd in de Kerkbuurt in Assendelft.

Door Katina Gruijs

De Dorpsstraat kleurde maandagochtend 27 april al vroeg oranje ter hoogte van de Koppiebar. Tientallen kinderen, jong én wat ouder, verschenen met uitbundig versierde (bak)fietsen aan de start van ‘De Oranje Trappers’. Met vlaggetjes, klompen, knuffels en zelfs stukken Beemsterkaas waren de fietsen omgetoverd tot rijdende kunstwerkjes. Stipt om 10.00 uur vertrok de vrolijke stoet door de Kerkbuurt.

Daarvoor was er al de nodige creativiteit geweest in Buurtcentrum A3 aan de Dorpsstraat 386 tijdens de Jongeren Instuif op zatrdagmiddag. Daar hadden jongeren hun fietsen omgetoverd tot feestelijke blikvangers. Met glitterslingers, oranje vlaggetjes, crêpepapier en een flinke rol tape gingen ze enthousiast aan de slag.

 Fietsen pimpen voor feestelijke ronde

De vrijwilligers, die elke zaterdag een afwisselend programma verzorgen, hadden gezorgd voor een uitgebreid aanbod aan materialen. Het doel: zoveel mogelijk creatieve, feestelijke fietsen klaarstomen voor de speciale fietsronde van ‘De oranje trappers’ op Koningsdag.

 Achter de schermen werd hard gewerkt om alle fietsen op tijd klaar te krijgen. Vrijwilligers hielpen waar nodig en gaven tips om de creaties nog opvallender te maken. “We willen deze jongeren echt helpen om er iets moois van te maken,” klinkt het betrokken.

Opkomst

De activiteit blijkt een schot in de roos. Waar vorig jaar slechts twee kinderen kwamen opdagen, mede doordat er toen nog een week zat tussen het versieren en Koningsdag, is de opkomst dit jaar aanzienlijk hoger. Nog voor half drie waren er al tien deelnemers.

Volgens de organisatie is het belangrijk dat jongeren de kans krijgen om creatief bezig te zijn. “Niet iedereen heeft thuis de middelen of ruimte om een fiets te versieren. Hier kan dat wel, en helpen we elkaar met ideeën.”

Vrijwilligers maken het verschil

De Jongeren Instuif draait volledig op vrijwilligers, die via een groepsapp afstemmen wie wanneer kan helpen. Iedere zaterdag staat er weer iets anders op het programma, van workshops zoals salsa dansen en flipperkast timmeren tot sportieve activiteiten als calisthenics. Daarnaast is er volop ruimte om gewoon te ontspannen met een potje biljart, tafeltennis of schaken.

“Ons doel is om jongeren samen te brengen in een sociale omgeving en ze even los te krijgen van hun scherm,” wordt er lachend gezegd. Kortom: iedereen is elke zaterdag welkom in A3.

 Warm welkom bij De Vlinder

Onderweg trok de fietsen parade veel bekijks. Een bijzonder moment volgde bij wooncomplex De Vlinder aan De Waard, waar senioren en jongvolwassenen de optocht van dichtbij konden bewonderen. De jongeren liepen naar binnen en maakten een rondje door de hal, waar bewoners in een halve kring zaten opgesteld. Met een glimlach en luid applaus werden de creaties bewonderd.

Zichtbaar plezier

Daar bleef het niet bij. De deelnemers verrasten het publiek met een ingestudeerd dansje op het bekende nummer ‘Ola ole olee’ van Kinderen voor Kinderen. Ondanks een plagerige opmerking van een bewoner dat het dansen misschien wat stroef zou gaan, kwam iedereen al snel los. Met armen in de lucht en zichtbaar plezier pakten de bewoners het ritme op en deden enthousiast mee. Het leverde een warm en luid applaus op.

Iedereen een winnaar

Na dit geslaagde bezoek stapten de Oranje Trappers weer op de fiets richting het plein bij de Koppiebar, waar de prijsuitreiking plaatsvond. Volgens vrijwilligster Marinka van Dam was het dit jaar opnieuw onmogelijk om één winnaar aan te wijzen. “Iedereen heeft zó zijn best gedaan” vertelt ze. Daarom werd via een loting bepaald wie de drie hoofdprijzen wonnen.

Toch ging niemand met lege handen naar huis. Alle deelnemers ontvingen een oranje tasje, gesponsord door Vrijbuiter, en kregen ze iets lekkers. “Eigenlijk heeft iedereen gewonnen” aldus Marinka. “Met het versieren van de fietsen, het optreden en vooral door samen zo’n gezellige start van Koningsdag neer te zetten.”

De organisatie kijkt tevreden terug op de groeiende opkomst en betrokkenheid. “We zien dat steeds meer mensen meedoen aan de activiteiten, en daar zijn we ontzettend blij mee. Dankzij de inzet van vrijwilligers en de steun van sponsoren kunnen we elk jaar weer een mooi programma neerzetten.”

Wie nog wil nagenieten van alle activiteiten en het programma, kan terecht op Facebook via @koningsdagkerkbuurtassendelft en op www.koningsdagkerkbuurtassendelft.

Dit bericht is ook gedeeld via ons WhatsApp-kanaal van Zaanstad. Ook razendsnel het laatste nieuws in je app? Volg het Rodi-kanaal nu (anoniem) via deze link.

Allemaal winnaars!
Bewoners bewonderen de feestelijke fietsen.
Dansen op ola, ole, olee.
De Oranje Trappers trappen door…
De prijzen worden uitgereikt door de vrijwilligers.
Hoe heb jij je fiets versierd?
Aankomst bij De Vlinder.
Onmogelijk een winnaar aan te wijzen…

Meer nieuws uit Zaanstad?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: