Gospelkoor Revival in Zaandijk zoekt projectleden voor hoopgevend concert in kader 40-jarig jubileum

Nieuws
Kijken en luisteren hoe Revival zingt? Kom 12 september langs tijdens de Dag van Westzaan.
Kijken en luisteren hoe Revival zingt? Kom 12 september langs tijdens de Dag van Westzaan. (Foto: aangeleverd)

ZAANDIJK - Het concert zelf is komend voorjaar, maar om dan een loepzuiver optreden neer te zetten, beginnen de repetities 15 september. Het koor bestaat uit circa 45 leden, maar zoekt voor het jubileumconcert uitbreiding met nieuwe (project)leden. Gospelkoor Revival bestaat veertig jaar. Ter gelegenheid van deze mijlpaal staat er een hoopvol concert gepland in het weekend van 16/18 april 2027.

Zaandijk

Door Dirk Karten

“We werken samen toe naar een inspirerend concert rondom het thema Hoop!”, vertelt Jacqueline Koel namens de concertcommissie.

“Of je nu al jaren zingt of graag weer eens wil beginnen: heb je zangervaring en zing je graag samen? Dan ben je van harte welkom. Bij twijfel kan je gerust langskomen op een repetitie om de sfeer te proeven.”

Het koor staat onder leiding van dirigent Jorim de Kroon. Het koor zingt een gevarieerd repertoire (drie- tot zesstemmig), merendeels in het Engels.

Optredens

Wie bij het horen van de officiële naam denkt aan een stoffig, stijf gelovig koor vergist zich.

Vanaf de start 40 jaar geleden bestaat Revival uit een groep vrolijke, nuchtere Zaanse zangers/zangeressen die middenin de samenleving staan.

Jacqueline: “We zijn een interkerkelijk gospelkoor. Dat wil zeggen dat we niet bij één bepaalde kerk horen. We treden op in diverse kerken, meestal in Noord-Holland. Ook werken we mee aan projecten. Zoals in het verleden The Passion van Adrian Schnell, The Young Messiah van Tom Parker en De Zaanse Kerst Theatertour. In december 2024 hebben we The Road to Bethlehem laten horen.”

Muziek verbindt

Muziek verbindt, raakt en geeft hoop. Daarom werkt Revival toe naar het jubileumconcert rond het thema Hoop. “En daar hebben we jou bij nodig”, stelt Jacqueline. “In een tijd waarin het nieuws niet altijd vrolijk stemt, willen wij iets anders laten horen. Samen studeren we, naast liederen uit de afgelopen veertig jaar, nieuwe liederen in die allemaal draaien om dat ene woord dat mensen op de been houdt: hoop. Daarnaast schrijven we aan (toneel)teksten omdat we ons bij dit jubileumconcert laten leiden door inspirerende bijbelverhalen. Het resultaat laten we horen tijdens een inspirerend concert.”

Tijdelijk meezingen

Of je nu al jaren zingt of het koorzingen graag weer eens wilt oppakken: heb je zangervaring en zing je graag samen? Dan ben je van harte welkom. Je hoeft geen lid te worden van het koor.

Je doet mee voor de duur van het project en zingt in die periode mee. Deelnemen als projectlid vraagt een eenmalige bijdrage van 150,- euro.

Repetities

De repetities beginnen vanaf 15 september en zijn elke dinsdag, met uitzondering van de schoolvakanties, van 19.55 uur tot 21.45 uur in De Ontmoeting, Parklaan 1 in Zaandijk. Meer informatie of aanmelden kan via ledensecretaris@revivalweb.nl. Zie ook www.revivalweb.nl.

Eerst eens kijken (en luisteren) hoe Revival zingt? Kom dan zaterdag 12 september naar het optreden van 12.00 tot 13.00 uur onder de titel ‘Koren op de molen’. Die vindt plaats - tijdens de Dag van Westzaan - in molen Het Prinsenhof in Westzaan, Relkepad 3.

Meer nieuws uit Zaanstad?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: