Kanovereniging De Zwetplassers viert 90-jarig jubileum met feestweekend

WORMER - Kanovereniging De Zwetplassers, te vinden aan de Sternstraat 18 (gelegen aan De Poel/Het Zwet) viert dit jaar een bijzondere mijlpaal: de vereniging bestaat maar liefst 90 jaar. Om deze indrukwekkende verjaardag niet ongemerkt voorbij te laten gaan, houdt de vereniging een feestelijk jubileumweekend op vrijdag 12 en zaterdag 13 september.
Het jubileumweekend gaat op vrijdagavond 12 september van start met een feestelijke receptie in het clubhuis. Deze bijeenkomst is bedoeld voor leden en genodigden. Het biedt gelegenheid om herinneringen op te halen, foto’s te bekijken uit de rijke geschiedenis van de club en stil te staan bij wat De Zwetplassers in negen decennia heeft bereikt. Ook voor de jeugdleden is er deze avond een feestelijke activiteit want de traditionele supervrijdag staat op de planning.
Clubkampioenschap
Op zaterdag 13 september wordt er in de ochtend een mooie tocht gevaren en hopen we in de middag na een hevige strijd op het land en op het water de clubkampioen van 2025 te kunnen kronen. Ook voor toeschouwers zijn de clubkampioenschappen een leuk evenement. Want nergens anders kun je zien wie er het beste is in onderdelen waar de écht goede kanoërs en suppers zich kunnen bewijzen zoals een stormbaan en glijden over een zeepbaan, varen op een opblaasbare eenhoorn en een kanowedstrijd zonder peddels. Voor de kleinsten is er ook een springkussen en knutselhoek. Ook de bar is geopend.
Groot feest voor leden én oud-leden
In de avond van zaterdag 13 september barst het feest echt los. Vanaf 20.00 uur is het clubhuis het toneel van een gezellige avond vol (jaren 90) muziek, oude bekenden en natuurlijk sterke kanoverhalen. Deze avond is speciaal bedoeld voor zowel huidige leden als oud-leden van de vereniging. De organisatie hoopt dat oud-leden in groten getale naar het feest komen: “We zouden het geweldig vinden om zoveel mogelijk voormalige Zwetplassers weer te zien. Of je nu één jaar of dertig jaar lid bent geweest: je bent van harte welkom om samen met ons te proosten op 90 jaar De Zwetplassers.”
Club met geschiedenis
De Zwetplassers werd opgericht in 1935 en is sindsdien een vaste waarde in de regio voor iedereen met een passie voor kanoën, natuur en water. Ook het suppen is inmiddels een vast onderdeel binnen de club geworden. De vereniging organiseert trainingen, wedstrijden, toertochten en evenementen voor jong en oud.
Meer informatie
Leden en oud-leden die meer willen weten over het jubileumweekend kunnen terecht op de website van de vereniging: www.zwetplassers.nl






Meer nieuws uit Zaanstad?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie