Hielander Whisky Festival: een kerk vol whisky

ALKMAAR - De Grote Kerk in Alkmaar staat vrijdag 9 en zaterdag 10 februari in het teken van het Hielander Whisky Festival. Ook dit jaar worden er weer flessen uitgeschonken door een groot aantal distilleerders en leveranciers van nieuwe, nooit eerder uitgegeven whisky’s van bekende en minder bekende merken. Daartussen ook de wat kostbaardere whisky’s, die met een kleine bijbetaling te proberen zijn.
Vrijdag 9 en zaterdag 10 februari
Zowel beginnende whisky-drinkers of gevorderde liefhebbers kunnen genieten van smaken zoals vanille, mint, hopjesvla, salmiak, of gedroogd fruit. Liefhebber van een rooksmaak kunnen ook voldoende vinden. Op het Hielander festival kan iedereen zijn smaak en kennis verder uitbreiden. Er zijn meer dan 1000 soorten whisky, maar ook de bijbehorende traditionele hapjes, zoals de wereldberoemde lekkernij en zeer traditioneel Schots gerecht Haggis, zalmgerechten en vele andere Schotse gerechten ontbreken niet.
Daarnaast is er een uitgebreid programma. Zo zijn er verschillende masterclasses, rondleidingen en voor het goede doel hebben we de whisky-challenge, dit jaar speciaal voor het Familiehuis Alkmaar waardoor ouders dicht bij hun kinderen in het ziekenhuis kunnen verblijven. Tussen de verschillende whiskystandhouders kunnen bezoekers rondsnuffelen en informeren en zelfs vakanties boeken voor een Schotse reis, Schotse kleding kopen, of een handgemaakt meubel voor uw mooiste whiskyfles.
Wereldprimeur
Dit jaar is er een wereldprimeur op het Hielander Whisky Festival. De eigenaren van Schotse Balllindalloch Distillery komen speciaal voor dit festival naar Alkmaar. Deze nieuwe distillery heeft tien jaar geleden het levenslicht gezien en is destijds geopend door de huidige koning Charles en zijn vrouw Camilla. Nog nooit eerder is er door Ballindalloch Distillery een whisky uitgegeven. De organisatie is zeer trots dat ze dit festival hebben uitgekozen om hun eerste whisky wereldkundig te maken.
Kaarten kosten € 39,95 per persoon.
Sessie 1 vrijdag 9 februari 2024 van 19:00-23:00 uur
Sessie 2 zaterdag 10 februari 2024 van 13:00-17:00 uur Uitverkocht
Sessie 3 zaterdag 10 februari 2024 van 19:00-23:00 uur
Meer informatie op www.hielanderwhiskyfestival.nl.






Meer nieuws uit Alkmaar?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie