Heel Boskoop in carnavalsstemming met De Krooshappers

BOSKOOP - Carnaval komt eraan in Boskoop en dat betekent dat De Krooshappers zich opmaken voor een van de hoogtepunten van het jaar. Op zaterdag 14 februari trekt de carnavalsoptocht weer door het dorp, dan ‘Kwakveen’ genaamd. Anderhalve week geleden was er in The Cube in Boskoop al een voorproefje, met een speciale carnavalsmiddag voor mensen met een verstandelijke beperking. Daarmee werd alvast de toon gezet voor het grote feest dat half februari losbarst. Met drie betrokken Krooshappers blikken we vooruit op wat Boskoop te wachten staat.
Door Jordi Smit
De carnavalsvereniging weet Boskoop elk jaar op zijn kop te zetten en dat is volgens de stoppende Iwan geen toeval. Hij zit al 27 jaar in de Raad van Elf en heeft de ontwikkeling van dichtbij meegemaakt. “In 1999 kwam ik hierin en normaal stop je na elf jaar bij de Raad van Elf, maar bij mij is dat twee keer niet gelukt”, zo lacht Iwan.
“Ik vond het gewoon te leuk. Die saamhorigheid en dat echte familiegevoel maken het bijzonder. Je ziet de optocht ook groeien: vroeger was het een kilometer, nu wordt het elk jaar groter. We zijn gegaan van een kaartje naar een digitaal pasje en inmiddels zelfs naar een app. Dat laat zien wat je samen kunt bereiken.” Zijn tip voor zijn opvolger is helder. “Doe het met veel enthousiasme en geniet ervan, want het is een prachtige uitdaging.”
Fotograaf Danny
Ook achter de schermen zijn er mensen die het carnaval vastleggen en versterken. Fotograaf Danny is daar een goed voorbeeld van en maakt sinds kort deel uit van een vaste groep rondom De Krooshappers. “Ik kom uit Zoetermeer en ben in 2019 in Boskoop terechtgekomen”, vertelt Danny. “Drie jaar geleden zag ik dat ze een fotograaf zochten. Ik vierde eigenlijk nooit carnaval, maar dacht: ik probeer het gewoon een keer. Dat was fantastisch. Je loopt lekker mee, maakt tussendoor sfeerbeelden en ziet het plezier van dichtbij. Zo heb ik de liefde voor carnaval ontdekt. Inmiddels is mijn vriendin ook aangesloten. Het is ontzettend veel werk en veel uitzoekwerk, maar het is het meer dan waard.”
De organisatie van de optocht vraagt om strakke planning en duidelijke afspraken. Marco is lid van de optochtcommissie en houdt zich bezig met alles wat geregeld moet worden. Vanaf het najaar is hij samen met een klein team al druk bezig. Marco: “Wij regelen alles rondom de optocht, van vergunningen tot inschrijvingen. Dat is een aardige klus, maar met een leuk en hecht team is het goed te doen. We beginnen altijd eind september met de voorbereidingen.”
Op de dag zelf brengen pendelbussen alle deelnemers van het Flora Boskoop naar het startpunt. Na afloop is daar ook het feest en gaan de deelnemers weer terug naar huis. “We hebben zo’n 800 tot 900 deelnemers, net als vorig jaar. We starten altijd bij de oude veiling en sinds vorig jaar loopt de route via de Omloop. Die blijft hetzelfde. Vorig jaar stonden er tussen de 13.000 en 14.000 toeschouwers langs de route, met geweldig weer. Dit jaar zijn we een paar weken eerder, maar we hopen dat de weergoden ons wederom goedgezind zijn.”
Carnavalsgevoel
De Krooshappers zijn er kortom klaar voor, met hulp van een grote groep vrijwilligers en een zichtbaar carnavalsgevoel in het dorp. Dit jaar gaat het feest onder leiding van Prins Badmuts (Menno Tamming) bijgestaan door hofdames Miranda van der Weide en Ingrid Dufais. Zij hebben zich de voorbije maanden voorbereid op het grote feest dat eraan komt. De avonden Bal Masqué (vrijdagavond) en Optochtbal (zaterdagavond) zijn uitverkocht, maar er wel nog kaarten beschikbaar zijn voor Themabal (zondagavond) met feestelijke touch van band ‘Cover the Cage’. Kaarten zijn beschikbaar via de Krooshappers App.
Naast de optocht is het carnaval nu al zichtbaar in Boskoop. “Op 14 februari komt de Kroosshopper-caravan naar het dorp met de laatste merchandise, maar je kunt nu al inslaan bij de lokale Primera”, vertelt Marco. “Daar staat een apart schap met spullen in onze clubkleuren. De merchandise is ontzettend populair. Alles staat klaar, nu is het aftellen tot de optocht door Boskoop trekt.”






Meer nieuws uit Alphen aan den Rijn?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie