Boskoopse wielrenners maken indruk

BOSKOOP - Drie wielrenners uit Boskoop laten zich dit seizoen nadrukkelijk zien in het nationale en internationale wielerpeloton. Roy Hoogendoorn, Thijmen van der Giessen en Frits van Gemeren boeken opvallende resultaten.
De 23-jarige Roy Hoogendoorn boekte afgelopen zondag zijn derde overwinning van het seizoen door de 45e Ronde van Obdam op zijn naam te schrijven. Eerder dit jaar won hij al de Dorpenomloop Dwars door Drenthe en de Duitse klassieker Rundum Steinfurt. Hoogendoorn, uitkomend voor het continentale team Metec-Solarwatt, reed daarnaast naar een knappe zevende plaats in de Midden Brabant Poort Omloop over 175 kilometer. Later deze maand komt hij in actie tijdens meerdere wedstrijden in Polen.
Belofterenner Thijmen van der Giessen (19) rijdt dit seizoen voor wielervereniging De Volharding uit Utrecht en verzamelt eveneens aansprekende uitslagen. In de Poolse etappekoers Course Solidarnosc eindigde hij als achtste in een etappe. Verder werd hij onder meer tiende in de Kersenronde, derde in Heeswijk, vijfde in Warmenhuizen, zevende in Luyksgestel, achtste in Maasdijk, dertiende in Rundum Steinfurt en als 24e op het Nederlands kampioenschap tussen de profs.
De 33-jarige Frits van Gemeren maakte een verrassende comeback nadat hij eind 2024 na een blessure twijfelde over stoppen. In 2025 besloot hij toch weer volop te gaan koersen voor TWC Tempo uit Veldhoven. Ondanks zijn drukke werk tussen de Acer-planten, rijdt hij opvallend vaak in de prijzen: vierde in Rijsenhout en Geldrop, zesde in Obdam, zevende in Huijbergen, Lekkerkerk en Schijndel, achtste in Nes aan de Amstel en negende in Volendam.






Meer nieuws uit Alphen aan den Rijn?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie