Inloop over werkzaamheden Dichtersbuurt

Nieuws
De vernieuwingen in de Dichtersbuurt zijn nu duidelijk zichtbaar.
De vernieuwingen in de Dichtersbuurt zijn nu duidelijk zichtbaar. (Foto: Brandeisfotografie)

SLOTERMEER - De Dichtersbuurt is zo’n zestig jaar oud. Veel van de woningen zijn toe aan vernieuwing. Woensdag 26 augustus kun je tijdens een inloop meer horen over de huidige werkzaamheden.

In 2021 is opnieuw gestart met plannen voor een flinke vernieuwing van de buurt. Het gaat niet alleen om het verbeteren van de woningen, maar ook van de sociale voorzieningen en van de openbare ruimte.

Alle huizen slopen

In overleg met bewoners besloot de gemeente samen met Eigen Haard om alle 426 huizen te slopen en om circa 850 nieuwe huizen te bouwen. De plannen zijn nu uitgewerkt tot een investeringsnota. Hierin staat hoe de buurt eruit komt te zien na de vernieuwing. Bijvoorbeeld waar de nieuwbouw en het groen komt en hoe hoog de gebouwen worden.

Inloop met uitleg

Op woensdag 26 augustus is er in de Dichtersbuurt in Hof 2 aan de W.L. Penningstraat tussen 14:30 en 17:00 uur een inloopbijeenkomst over de werkzaamheden in de Dichtersbuurt. Medewerkers van de gemeente en Eigen Haard vertellen je dan meer over wat ze gaan slopen, nieuw gaan bouwen en wat voor groen ze zullen planten.

Al gestart

De werkzaamheden in en rond blok 1 zijn al gestart. Het terrein wordt klaargemaakt voor de sloop en voor de bouw van nieuwe woningen. Ook worden kabels en leidingen verplaatst - dit is nodig voor de werkzaamheden - en worden leegstaande woningen verder leeggehaald.

Bomen

Voor de eerste fase is een kapvergunning aangevraagd. Als die wordt goedgekeurd, worden de bomen in het najaar gekapt. Voor elke boom die weggaat, plant de gemeente een nieuwe boom terug. Voor de rest van de Dichtersbuurt volgt later een aparte aanvraag. De gemeente informeert bewoners hierover zodra daar meer over bekend is.

Voor vragen: projectmanager Maarten van Groenigen via m.van.groenigen@amsterdam.nl en www.amsterdam.nl/projecten/slotermeer/deelproject/dichtersbuurt.

Meer nieuws uit Amsterdam Nieuw-West?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: