100 jaar Mercatorstraat is een feestje waard

Uit
Een gloednieuwe Mercatorstraat in 1926.
Een gloednieuwe Mercatorstraat in 1926. (Foto: Stadsarchief Amsterdam/ Uitgave G.J.B.)

WEST - Zondag 4 oktober verandert de Mercatorstraat in stadsdeel West weer in een decor van muziek, eten en ontmoeten. Deze tweede editie van Straatfeest Mercator heeft het thema ‘De Kaarten van Mercator’ én viert een eeuw Mercatorstraat.

Deze zondag kun je van 13 tot 16 uur genieten van muziek, optredens, kinderactiviteiten, een buurtquiz, creatieve workshops, het Mercatorlied en vele leuke activiteiten. Het feest, een initiatief vóór en dóór de buurt, start met een gezamenlijke lunch en is vrij toegankelijk voor iedereen uit de Mercatorstraat en de omringende buurt.

Cartograaf Mercator

Het thema is ‘De Kaarten van Mercator’, naar straatnaamgever en cartograaf Gerard Mercator (1512-1594). Kaarten laten ons zien waar mensen vandaan komen, maar ook hoe verschillende routes elkaar kruisen.

Net als vorig jaar kunnen bezoekers op een grote wereldkaart - de nieuwe Equal Earth wereldkaart, die het continent Afrika op de juiste schaal afbeeldt - aangeven waar zij of hun voorouders vandaan komen.

100 jaar Mercatorstraat

Dit jaar heeft het straatfeest een extra feestelijk tintje vanwege het honderdjarig bestaan van de straat. De eerste woningen werden opgeleverd in 1924, de laatste in 1928. De straat kenmerkt zich door de rijke bouwstijl van de Amsterdamse School, de rode bakstenen gevels, het groene boombladerdak en de mix van koop- en sociale huurwoningen.

Vandaag de dag

Met het straatfeest willen de organiserende bewoners niet alleen stilstaan bij de geschiedenis, maar vooral laten zien hoe de buurt vandaag de dag leeft en verbindt. “Een straatfeest is voor ons geen doel op zich,” aldus de organisatie.

“Het is een manier om mensen met elkaar in contact te brengen. We hopen dan ook dat ontmoetingen die op zondagmiddag 4 oktober ontstaan blijvend zijn!”

Meer nieuws uit Amsterdam Nieuw-West?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: