Lichtkunstwerk Licht Echo geopend in fietstunnel Loenermark

NOORD - Onder het viaduct aan de Loenermark is het lichtkunstwerk Licht Echo te bewonderen. De opening werd gedaan door stadsdeelbestuurder Esther van Lagendijk. Het kunstwerk is gemaakt door kunstenaar Titia Ex, samen met jonge vrouwen uit Stadsdeel Noord.
Het doel was om de tunnel een veiligere uitstraling te geven. Licht Echo bestaat uit 22 lichtzuilen met beelden uit de buurt, die bewegen in een ritmisch patroon. Het warme licht en de zachte vormen zorgen voor een fijne en veilige sfeer.
Verrijking voor het stadsdeel
Esther Lagendijk vindt het kunstwerk een verrijking voor het stadsdeel. “Deze fietstunnel heeft altijd iets grimmigs gehad, een donker gat onder de weg door. Met dit kunstwerk wordt de tunnel op een fijne manier verlicht. Soms bijna sprookjesachtig, soms alsof je door een boslaan fietst, soms alsof de zee nabij is, op een theatrale manier. Ik kijk nu echt uit naar mijn dagelijkse fietsritje erdoorheen.”
Kunst verandert openbare plekken
Kunstenaar Titia Ex maakt grote lichtkunstwerken die over de hele wereld bekend zijn. Haar kunst verandert openbare plekken. Door licht, mensen en de omgeving samen te brengen, laat ze mensen op een nieuwe manier naar de stad kijken. Dit kunstwerk is samen met jonge vrouwen uit Noord gemaakt. Zij liepen door de buurt, bekeken de tunnel, deelden ideeën en kozen uiteindelijk voor dit ontwerp.
Het lichtkunstwerk is een cadeau van de gemeente Amsterdam aan de bewoners van Noord. Dit is ter ere van 750 jaar Amsterdam. Het kunstwerk is gemaakt in samenwerking met het Amsterdam Light Festival.






Meer nieuws uit Amsterdam-Noord?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie