31-jarige Beverwijker verdachte in onderzoek naar witwassen van 20 miljoen euro

BEVERWIJK - Op woensdag 3 juni zijn in een onderzoek naar grootschalig witwassen twee mannen aangehouden. De invallen vonden plaats in Beverwijk en Heemskerk. Het gaat om een 31-jarige man uit Beverwijk en een 54-jarige man uit Landsmeer. Zij worden verdacht van het witwassen van ruim 20 miljoen euro.
Beverwijker verdachte in bredere zaak
De 31-jarige man uit Beverwijk wordt daarnaast verdacht van valsheid in geschrifte. In het onderzoek is beslag gelegd op onder meer vastgoed en een luxe voertuig. Justitie vermoedt dat deze zijn verkregen met crimineel geld.
De aanhoudingen zijn pas nu naar buiten gebracht omdat de verdachten langere tijd in beperkingen hebben gezeten. In die periode mochten zij alleen contact hebben met hun advocaat. Daarom is er door politie en Openbaar Ministerie terughoudend gecommuniceerd.
Op 15 juni heeft de rechtbank Amsterdam de voorlopige hechtenis van één van de verdachten verlengd.
Geldstromen via Duitsland en valse facturen
Volgens het onderzoek werd contant geld over de grens vervoerd en vervolgens gestort op rekeningen van een Duits bedrijf. Met behulp van valse facturen zouden daarna grote geldstromen zijn doorgeschoven naar vooral Chinese bedrijven.
Onderzoek door IFi-team
Het onderzoek is uitgevoerd door het Integraal Financieel team (IFi), een samenwerkingsverband van FIOD en politie onder leiding van het Openbaar Ministerie. Binnen het RIEC wordt samengewerkt tussen verschillende instanties om ondermijnende criminaliteit, zoals witwassen en fraude, aan te pakken.




Harddraverij tijdens Stadsfeest Beverwijk afgelast vanwege extreme hitte: ‘onv..
Harddraverij tijdens Stadsfeest Beverwijk afgelast vanwege extreme hitte: ‘onvoldoende verantwoord voor mens en dier’
22 jun, 14:57
Bekend gezicht verruilt Welzijn Beverwijk voor de politiek: Carolina van der A..
Bekend gezicht verruilt Welzijn Beverwijk voor de politiek: Carolina van der Aa wordt wethouder
22 jun, 13:41
In beeld: Warme tweede AV DEM Kermisloop in Beverwijk
In beeld: Warme tweede AV DEM Kermisloop in Beverwijk
22 jun, 13:02
Beverwijkse basisschoolleerlingen strijden om Candy Chess Cup met middeleeuws..
Beverwijkse basisschoolleerlingen strijden om Candy Chess Cup met middeleeuws ridderschaak
22 jun, 12:33

Meer nieuws uit Beverwijk?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie