HagaZiekenhuis voert complexe hartoperatie uit via kleine incisie

Zorg
Er wordt geopereerd via een kleine incisie aan de rechterzijde van de borstkas, tussen de ribben door.
Er wordt geopereerd via een kleine incisie aan de rechterzijde van de borstkas, tussen de ribben door. (Foto: pr)

Dr. Ali Keyhan-Falsafi en dr. Khalil Ayan van het Hartcentrum van het HagaZiekenhuis hebben een complexe hartoperatie minimaal invasief uitgevoerd. Daarmee hebben de twee hartchirurgen gezorgd voor een primeur voor de regio.

Dr. Ali Keyhan-Falsafi en dr. Khalil Ayan voerden een zogenaamde Bentall-procedure uit. De Bentall-procedure is een complexe hartoperatie waarbij zowel de aortaklep, de aortawortel en aorta ascendens (het eerste gedeelte van de aorta) van de patiënt worden vervangen en daarnaast ook de kransslagaders opnieuw worden aangehecht. 

Voordelen

Bij de traditionele aanpak wordt het borstbeen volledig doorgezaagd. Nu werd de operatie uitgevoerd middels een Right Anterior Thoracotomy (RAT)- benadering. Bij deze benadering wordt geopereerd via een kleine incisie aan de rechterzijde van de borstkas, tussen de ribben door. Deze manier van opereren kent vele voordelen, zoals minder pijn, een kleiner litteken met minder kans op wondinfecties, een kortere opnameduur en hersteltijd.

Nieuwe ingreep

“De RAT-procedure werd in 2018 geïntroduceerd in het HagaZiekenhuis.” legt dr. Keyhan-Falsafi uit. “Sindsdien worden vrijwel alle geïsoleerde aortaklepvervangingen via deze benadering geopereerd. Eerder dit jaar hebben wij middels dezelfde methode een aortaklepvervanging gecombineerd met een aorta ascendens vervanging. Met de Bentall-procedure is er weer een nieuwe ingreep toegevoegd aan het minimaal invasieve programma binnen het Hartcentrum van het HagaZiekenhuis.”

Meer nieuws uit Den Haag?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: