Bloemen, vogels en vlinders in Nollen-Zuid

Nieuws
Diverse vogelsoorten voelen zich hier thuis.
Diverse vogelsoorten voelen zich hier thuis. (Foto: aangeleverd)
Joke Bos Redacteur Print

DEN HELDER - Het natuurgebied Nollen-Zuid ligt pal naast station Den Helder-Zuid. In het verleden werd het perceel gebruikt als oefenterrein voor de landmacht en als crossterrein. Ooit was het bollenland. Dat saaie gebied is begin deze eeuw door Landschap Noord-Holland opnieuw ingericht met duintjes en natte valleien.

Op zaterdagmiddag 4 juli kun je met een natuurgids mee dwars door het gebied om te ontdekken hoe de natuur zich de afgelopen 20 jaar heeft ontwikkeld. (We bezoeken alleen het natuurgebied, niet het beelden- en sculpturenpark van de kunstenaar Rudi van de Wint dat ertegenover ligt.)

Bloemenpracht

Geniet van de bloemenpracht en, afhankelijk van het weer, van de vlinders. Ook diverse vogelsoorten voelen zich hier thuis. Er zijn veel overgangen van droog naar nat. Bij de aanleg van het gebied is de oude waddenbodem weer aan de oppervlakte komen te liggen, waardoor er verrassende plantensoorten groeien, zoals bijvoorbeeld de zeeaster, die van zoute omstandigheden houden. Het is wel raadzaam om laarzen aan te trekken voor deze excursie.

Praktische informatie

Wanneer: zaterdag 4 juli van 13.00 tot 15.00 uur. Waar: Vertrekpunt Burgermeester Ritmeesterweg (vlakbij Station Den Helder-Zuid, alwaar parkeergelegenheid). Meer informatie en reserveren: www.landschapnoordholland.nl/activiteiten

Natuurgebied Nollen-Zuid ligt pal naast station Den Helder-Zuid.

Meer nieuws uit Den Helder?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: