Optimist on Tour opnieuw naar Den Helder

Nieuws
Gratis het water op tijdens Jutterhavendagen.
Gratis het water op tijdens Jutterhavendagen. (Foto: (Archieffoto RM))
Joke Bos Redacteur Print

DEN HELDER - Suppen, zeilen of kanovaren? Kinderen tot en met 12 jaar kunnen 25 en 26 juli gratis het water op tijdens Optimist on Tour! Optimist op Tour is tijdens de Jutterhavendagen opnieuw van de partij.

In een waterrijk land als Nederland is niet ieder kind bekend met de watersport, terwijl het juist motoriek, beweging en zelfvertrouwen combineert. Het Watersportverbond wil hier samen met partner Allianz verandering in brengen en keert daarom in 2026 terug naar de Jutterhavendagen. Tijdens deze dagen, op zaterdag en zondag, kunnen kinderen tot en met 12 jaar gratis kennismaken met watersporten onder begeleiding van ervaren en enthousiaste instructeurs. Daarnaast leren de deelnemers tijdens de activiteiten van alles over water en kunnen ze zelf aan de slag met leuke en leerzame proefjes in het Optimist on Tour Waterlab.

Gratis het water op

Tijdens deze maritieme dagen in Den Helder maken kinderen uit de regio op een leuke en veilige manier kennis met kanovaren, suppen en zeilen. Op beide dagen zijn zij van 9.30 tot 17.30 uur welkom en kunnen ze zich gratis inschrijven. Deelnemers krijgen les van instructeurs van het Watersportverbond. Het enige wat ze nodig hebben is een zwemdiploma A en toestemming van ouders/verzorgers. Optimist on Tour zorgt voor de rest!

Van tevoren inschrijven

Schrijf je van tevoren gratis in via de website www.optimistontour.nl/inschrijven, dan ben je zeker van een plek. Aanmelden ter plekke kan uiteraard ook. In beide gevallen zijn bij de aanmelding toestemming van een ouder/verzorger én zwemdiploma A voorwaarden om mee te kunnen doen. Na aanmelding op locatie krijgen deelnemers een zwemvest uitgereikt en volgen ze een korte theorieles op de kant. Daarna mogen ze zelf aan het roer zitten van een Optimist, kanovaren of suppen. Na deelname ontvangen de deelnemers een echt diploma en meer informatie over watersportverenigingen en vaarscholen in de buurt.

Waterlaboratorium

Voorafgaand aan of na het watersporten kunnen kinderen een bezoek brengen aan het Waterlaboratorium. Ook kinderen die wel fan zijn van water, maar nog geen zwemdiploma hebben of het nog niet aandurven om het water op te gaan, kunnen zich hier uitleven!

Proefjes

In het waterlab veranderen alle waterfans in heuse onderzoekers, compleet met witte jas en veiligheidsbril, om allerlei proefjes met water te doen. Waarom blijven ijzeren punaises bijvoorbeeld drijven? En hoe zuiver je water zodat je het kunt drinken? Met deze proefjes leren kinderen over schoon water en een duurzame toekomst. Deelname aan het waterlab is gratis en vooraf aanmelden is niet nodig.

Optimist on Tour vindt plaats aan de Flaneerkade, 1781 AG in Den Helder. Meer informatie en inschrijven kan via www.optimistontour.nl.

Meer nieuws uit Den Helder?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: