Na 35 jaar shanties zingen doet het Stookerskoor nu de deuren open: ga naar deze toegankelijke ‘openbare repetitie’, helemaal gratis!

DEN HELDER - Het Stookerskoor Den Helder zingt al 35 jaar met veel plezier werkliederen en ballades (shanties en seasongs) over de zee en het zeemansleven.
Dit doet het koor niet alleen in het Nederlands, maar ook in het Engels en Duits. Waarbij een groot gedeelte van het repertoire behoort tot het cultureel erfgoed: ‘de traditionals’. Ook muziek van songwriters van deze tijd staan op het programma.
Om meer mensen enthousiast te maken voor het zingen van shanties en seasongs organiseert het Stookerskoor Den Helder een voor publiek gratis toegankelijke ‘openbare repetitie’ op woensdagavond 17 juni vanaf 20.00 uur in en bij het Schipperscafé, Willemsoord 73 (naast/achter het stadhuis).
Nautisch gebeuren
Het Stookerskoor Den Helder, dat zich verbonden voelt met het nautisch gebeuren in Den Helder, bestaat uit ongeveer twintig zangers en zangeressen en wordt muzikaal ondersteund door een combo van drie accordeonisten en een gitarist. De koorleiding is al een aantal jaren in de uitstekende handen van Ton Boxhoorn.
Het koor treedt regelmatig op bij activiteiten in de stad: Sail, JuttersHavenDagen, Shantyfestivals, op scholen, in verzorgings- en verpleeghuizen, op cruiseschepen, et cetera.
Iedereen is van harte welkom om te komen luisteren en zo mogelijk mee te zingen op woensdagavond 17 juni. Het wordt een onvervalste leuke avond.






Meer nieuws uit Den Helder?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie