Wat te doen bij overlast van meeuwen (en wat vooral niet)

HEERHUGOWAARD - Meeuwen kunnen veel overlast veroorzaken, vooral tijdens de broedperiode van half april tot en met augustus. Dan beschermen de vogels hun nesten en jongen. Ook trekken ze vuilniszakken kapot en kunnen ze schijnaanvallen uitvoeren. Ervaart u meeuwenoverlast? Geef dit aan de gemeente door. Door de meldingen kan de overlast en de populatie in beeld worden gebracht. Met dit inzicht kan de gemeente gericht interventies bepalen.
De gemeente Heerhugowaard ontvangt elk voorjaar veel klachten over de meeuwenoverlast, maar de mogelijkheden om maatregelen te treffen zijn beperkt omdat de meeuwen zijn beschermd door de Wet Natuurbescherming en het tijdens het broedseizoen volgens de Flora- en Faunawet niet is toegestaan om de vogels te verstoren.
Stop met voeren
Meeuwen geven vooral veel overlast als mensen etenswaren op de grond gooien. Daarom vragen de gemeente inwoners om - voordat het broedseizoen begint - de meeuwen met rust te laten en ze geen voer te geven. Het natuurlijke voedsel van meeuwen bestaat uit zeevis en bodemdieren. Bovendien eten de vogels alles wat ze tussen het afval vinden. Ze kunnen een heuse plaag vormen als ze steeds grote hoeveelheden voedsel krijgen. Ze blijven terugkomen naar de plek waar ze altijd te eten krijgen.
Kijk voor meer informatie op www.heerhugowaard.nl/meeuwenoverlast. Via deze site kan men ook gevallen van meeuwenoverlast doorgeven.






Meer nieuws uit Dijk en Waard?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie