Speelt Oranje op het WK? Dan mag de horeca in Dijk en Waard langer open blijven

Gemeentenieuws
De Dijk en Waardse horeca mag tijdens het aankomende WK langer open blijven.
De Dijk en Waardse horeca mag tijdens het aankomende WK langer open blijven. (Foto: PixelGallery - stock.adobe.com)

DIJK EN WAARD - Horecazaken in Dijk en Waard krijgen tijdens het WK voetbal de mogelijkheid om langer open te blijven. Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten om tijdelijke verruiming van de openingstijden toe te staan voor commerciële horeca.

Ondernemers kunnen hiervoor een individuele ontheffing aanvragen bij de gemeente. De regeling geldt uitsluitend voor commerciële horecazaken en niet voor para-commerciële locaties, zoals sportkantines. Als een ontheffing wordt verleend, is deze geldig gedurende het hele toernooi: van de poulefase tot en met de finale.

Terrassen vallen buiten regeling

De verruimde openingstijden gelden alleen voor het binnengedeelte van horecagelegenheden. Terrassen vallen buiten de regeling. Zaken mogen open blijven tot maximaal één uur na afloop van de laatste wedstrijd op een speeldag.

Met het besluit komt de gemeente tegemoet aan verzoeken vanuit de lokale horeca. Het gezamenlijk bekijken van wedstrijden wordt gezien als een moment waarop inwoners elkaar ontmoeten en samenkomen.

Horecaondernemers worden geïnformeerd over de aanvraagprocedure en de voorwaarden. Verleende ontheffingen worden gepubliceerd via officielebekendmakingen.nl, zodat omwonenden op de hoogte zijn.

Eerder werd vanuit de gemeenteraad aandacht gevraagd voor ruimere openingstijden tijdens het WK. Met het huidige besluit geeft het college daar invulling aan.

Dit bericht is ook gedeeld via ons WhatsApp-kanaal van gemeente Dijk en Waard. Ook razendsnel het laatste nieuws in je app? Volg het Rodi-kanaal nu (anoniem) via deze link.

Meer nieuws uit Dijk en Waard?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht:

Lees hier de laatste editie