Tegen betaald parkeren in jouw wijk? Vanaf 19 oktober heb je inzage in de Haarlemse plannen

HAARLEM - In Haarlem wordt betaald parkeren de komende tijd uitgebreid. Dat doet de gemeente Haarlem in 11 wijken om een groeiend probleem aan te pakken. Naast de uitbreiding van betaald parkeren komt er ook een maximaal aantal vergunningen per vergunninggebied. Wil je weten wat dit voor jou betekent of wil je nu al ageren? Dat kan vanaf woensdag 19 oktober!
In veel wijken staan zoveel auto’s geparkeerd dat alle parkeerplaatsen bezet zijn. Auto’s worden vaak op de stoep geparkeerd. Daardoor fietsen scholieren in onoverzichtelijke situaties, kan de brandweer er niet altijd door en kan je vaak met een rolstoel of kinderwagen niet op de stoep. Vanaf 2024 gaan de eerste wijken over op betaald parkeren.
Naast de uitbreiding van betaald parkeren komt er ook een maximaal aantal vergunningen per vergunninggebied. Zo krijgen niet meer auto’s een vergunning dan er beschikbare plaatsen zijn. De gemeente houdt hierbij rekening met de huidige bewoners door bij de start van de invoering voor maximaal 2 auto’s per adres een parkeermogelijkheid te bieden. Dit kan op straat, maar bijvoorbeeld ook in een gemeentelijke parkeergarage.
Wat je moet weten
In 11 wijken wordt betaald parkeren ingevoerd
Er komt een maximaal aantal vergunningen per wijk en een maximum aantal auto’s bij nieuwbouw.
De gemeente houdt hierbij rekening met huidige bewoners door bij aanvang het maximum niet op 1, maar op 2 auto’s per adres te zetten
Op dit moment is nog geen planning bekend over wanneer in welke wijk betaald parkeren ingevoerd wordt
De eerste wijken gaan vanaf begin 2024 over op betaald parkeren
Vanaf 19 oktober tot en met 30 november 2022 kun je reageren op het voorstel
De 11 wijken in Haarlem voor betaald parkeren
Zone C
Amsterdamsewijk
Duinwijk
Haarlemmerhoutkwartier
Houtvaartkwartier
Indischewijk
Slachthuiswijk
Ter Kleefkwartier
Transvaalwijk
Zone D (nieuw) in Haarlem
Delftwijk
Vogelenwijk
Vondelkwartier
Visual gemeente Haarlem
Ruimte voor groen, fietsen, spelen, klimaatadaptatie en ontmoeten
Haarlem telt ruim 60.000 parkeerplaatsen, die samen ruim 150 voetbalvelden aan ruimte in beslag nemen. Er wordt geparkeerd op stoepen en kruispunten. Daardoor fietsen scholieren in onoverzichtelijke situaties, kan de brandweer er niet altijd door en kan je vaak met een rolstoel of kinderwagen niet op de stoep. Door de uitbreiding van betaald parkeren verslechtert de situatie per direct niet verder. Zo maken we op termijn ruimte voor groen, fietsen, spelen, klimaatadaptatie en elkaar ontmoeten. En we denken ook aan alternatieven voor vervoer.
Betaald parkeren in 2024
De gemeenteraad besloot al eind 2021 met het Mobiliteitsbeleid om betaald parkeren uit te breiden in situaties met een hoge parkeerdruk. Om het uit te voeren zijn nu veranderingen in het bestaande parkeerbeleid voorgesteld. Haarlemmers kunnen hierop inspreken. Op dit moment is nog geen planning bekend over wanneer in welke wijk betaald parkeren ingevoerd wordt. Er moet nog veel worden geregeld voordat het zover is. De eerste wijken gaan vanaf begin 2024 over op betaald parkeren.
Meer weten of inspreken?
De nota’s over parkeernormen bij nieuwbouw en de uitbreiding van betaald parkeren zijn vanaf 19 oktober 6 weken lang beschikbaar voor inspraak. Iedereen kan reageren.
Conceptnota’s uitbreiding betaald parkeren inzien? kijk HIER







Meer nieuws uit Haarlem?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie