Zeldzame kans: binnenkijken in één Haarlemse particuliere tuin

Nieuws
De tuinen zijn te bezoeken van 11.00 tot 16.00 uur.
De tuinen zijn te bezoeken van 11.00 tot 16.00 uur. (Foto: aangeleverd)

HAARLEM - De Nederlandse Tuinenstichting organiseert zondag 12 juli organiseert een Open Tuinendag waarbij bijzondere particuliere tuinen in de regio voor het publiek geopend zijn, waaronder één in Haarlem. De tuinen zijn te bezoeken van 11.00 tot 16.00 uur.

Achter de tuinpoort, aan de Crayenesterlaan 21, is de Haarlemse deelnemer. De voortuin met Pyrus salicifolias en een smal graspad tussen bruin- en grijsbladige planten is een voorproefje van wat de bezoeker achter te wachten staat. Vanaf het terras van de villa uit 1919 kijkt men uit over een verdiept gazon, omzoomd door een schitterende border die in alle seizoenen wisselende kleurencombinaties laat zien. Een taxushaag scheidt de bloementuin af van de achterliggende heuvel, die afloopt naar een vijver met mooie oeverbeplanting. Een ‘taxuswolk’ is beeldbepalend. Bij het huis staan kuipplanten en rozen.

Andere tuineigenaren openen op dezelfde dag ook tuinen in Aerdenhout, Bloemendaal en Heemstede. Een volledig overzicht is hier te vinden.

Meer nieuws uit Haarlem?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: