IVN zoekt aanpakkers om Engelandpark in Haarlem te ontdoen van invasieve planten

Nieuws
Vrijwilligers aan de slag!
Vrijwilligers aan de slag! (Foto: IVN/Marc van Schie)

HAARLEM - Het IVN Zuid-Kennemerland zoekt vrijwilligers voor wekelijkse natuurwerkzaamheden in het Engelandpark in de Haarlemse wijk Schalkwijk. Ervaring is niet nodig.

Elke dinsdagochtend van 9.00 tot 12.00 uur gaat een groep vrijwilligers aan de slag in het park, gelegen tussen de Europawijk en het Spaarne. De groep bestaat ongeveer een jaar en heeft sindsdien al veel werk verzet. Nieuw aanpakkers zijn welkom.

Invasieve planten

De vrijwilligers richten zich op het terugdringen van invasieve en woekerende planten. Ze steken kleine esdoorns en Japanse duizendknoop uit, knippen bamboe, trekken balsemien en snoeien braamstruiken. Doel is om doorkijkjes in het park te herstellen en de natuurwaarde te verhogen.

Ook de paddenpoel in het park vraagt om aandacht. Balsemien en riet hebben die sterk overwoekerd.

Park uit de jaren zestig

Het Engelandpark is in de jaren zestig aangelegd als wandelpark. Ruim vijftien jaar geleden onderging het een renovatie, maar sindsdien is de achteruitgang van de natuur doorgegaan.

Iedereen welkom

Werkkleding meenemen is handig. Koffie, thee en koek zijn aanwezig. Begeleiding is er altijd. Verzamelen is bij de bloemenstal op de hoek van de Engelandlaan en de Italielaan.

Meer nieuws uit Haarlem?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: