Beklim de toren en ontdek verborgen plekken in de Bavo tijdens Open Monumentendagen

Nieuws
De binnenkant van de kerk.
De binnenkant van de kerk. (Foto: Chris Hoefsmit)

HAARLEM - Tijdens de Open Monumentendagen op zaterdag 12 en zondag 13 september opent de Grote of St. Bavokerk in Haarlem haar deuren voor een bijzonder programma.

Wie de Bavo vanaf de Grote Markt kent, ontdekt tijdens Open Monumentendagen welke verhalen er achter de imposante muren schuilgaan. Zo zijn er rondleidingen door de kerk en naar plekken die normaal niet of nauwelijks toegankelijk zijn.

Een van de onderdelen is de rondleiding door de toren van de Bavo. Ook het beroemde Müllerorgel staat deze dag volop in de belangstelling. Midden in de kerk is bovendien de beroemde slingerproef van Foucault te zien. Met een lange slinger wordt zichtbaar gemaakt dat de aarde draait. Voor jonge bezoekers is er een speurtocht in de kerk.

Op zaterdag klinkt er daarnaast volop muziek in de Bavo. In het kader van Korenlint, datzelfde weekend, treden twee grote koren op in de kerk.

Voor het volledige programma kijk op www.bavovrienden.nl.

Meer nieuws uit Haarlem?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: