Video | De Speld heeft een nieuw wapen tegen eindeloos scrollen: De Speld Krant

Nieuws
Jasper van Dam Online content
Naomi Fischer Online Contentmarketeer

DIEMEN – Satirisch nieuwsplatform De Speld zet een opvallende stap: vanaf deze maand verschijnt De Speld Krant maandelijks als fysiek nieuwsblad. De krant wordt gedrukt door Rodi Rotatiedruk in Diemen. Op dinsdag 22 september rolde de eerste uitgave van de pers, en natuurlijk was ons videoteam daarbij.

De Speld groeide de afgelopen jaren uit tot een van de bekendste online mediamerken van Nederland. Juist daarom is de keuze voor een fysieke krant bijzonder. Het laat zien dat print nog altijd een unieke waarde heeft in het medialandschap.

De beleving van een krant

“Dat een succesvol online platform als De Speld bewust kiest voor papier, benadrukt de blijvende kracht van print”, zegt Rodi-directeur Niels Ackermans. “Een krant wordt anders beleefd dan online content: tastbaar, opvallend en vaak langer bewaard. Rodi Media is er trots op dat wij deze bijzondere uitgave mogen opmaken.”

De eerste editie van de De Speld Krant komt op 23 september uit en rolde op 22 september van de persen bij de drukkerij in Diemen. In de krant kunnen lezers de bekende satirische stijl van De Speld verwachten, maar dan in een vorm die uitnodigt om rustig door te bladeren, te bewaren en te delen.

De kracht van crossmediale media

Voor Rodi Media is de samenwerking een mooi voorbeeld van hoe print en digitaal elkaar versterken. Waar online zorgt voor snelheid en bereik, biedt print verdieping, aandacht en beleving.

De ‘De Speld Krant’ wordt vanaf 22 september 2026 twaalf keer per jaar gedrukt door Rodi Rotatiedruk. Kijk voor onze drukwerkmogelijkheden op Rodi Rotatiedruk. Abonnee worden van De Speld Krant kan hier.

Meer nieuws uit Haarlem?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: