Handen uit de mouwen voor 200 jaar oud Haarlems bosje

Nieuws
Vrijwilligers kunnen vrijdag aan de slag.
Vrijwilligers kunnen vrijdag aan de slag. (Foto: IVN/Marc van Schie)

HAARLEM - Natuurliefhebbers die het leuk vinden om de handen uit de mouwen te steken voor de natuur kunnen meedoen aan de natuurwerkdag van IVN Zuid-Kennemerland in het vogelbosje Eindenhout. Het IVN Zuid-Kennemerland organiseert in samenwerking met gemeente Haarlem vrijdag 25 september een werkdag in het vogelbosje. 

Deelnemers aan deze werkdag gaan helpen met het jaarlijks klein onderhoud, zoals braamstruiken snoeien, paden schonen van opslag en duizendknoop weghalen.

Grenzend aan de Haarlemmerhout ligt vogelbosje Eindenhout. Eindenhout is een ruim tweehonderd jaar oud, gelegen tussen de Haarlemmerhout en de Leidsevaart in Haarlem. Het is een niet openbaar natuurgebied. Eindenhout herbergt veel bijzonderheden; meer dan 140 soorten planten waarvan een tiental uniek voor Haarlem. 

Gelegen precies op de overgang van de droge strandwal naar de vochtige strandvlakte die door de Leidsevaart wordt doorsneden. In de winter staan delen van het laag gelegen Essen-elzenbos langdurig onder water. De essen en de elzen blijken na onderzoek een leeftijd te hebben van 200 jaar.

Verzamelen is om 09.30 uur op de parkeerplaats naast de middelbare school Sancta Maria aan de Van Limburg Stirumstraat. De werkdag duurt tot 14.00 uur. Zorg zelf voor werkkleding en -laarzen, koffie/thee en lunchpakket. IVN zorgt voor begeleiding, gereedschap, werkhandschoenen, extra koffie/thee en een vlaai bij de koffie.

Aanmelden en meer informatie bij Marc van Schie, marcmargriet@hetnet.nl of kijk op www.ivn.nl/zk

Meer nieuws uit Haarlem?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: