Haarlem-Noord krijgt eerste koelkast voor én van de buurt

Nieuws
Afbeelding
(Foto: )

HAARLEM - Op zaterdag 10 oktober onthult Haarlem Food Future de allereerste Buurt Koelkast bij Buurts aan de Generaal Spoorlaan 8 in Haarlem Noord.

Met dit sociale initiatief steunen mensen in de buurt elkaar met eten dat ze over hebben en wordt er niets verspild.

Vanaf 14.00 uur staat de soep klaar, kunnen mensen meehelpen om de houten voedselkast, waar de koelkast in komt te staan, te schilderen en te pimpen. Ook is er die middag een kookworkshop.

Duurder

Projectleider Hanna Beben van Haarlem Food Future: “In tijden van eenzaamheid, polarisatie en het leven dat alsmaar duurder wordt, is dit juist een manier om te verbinden. Op een eenvoudige manier help je een ander met iets dat je over hebt of wat toch maar in de kast staat. Vandaar ons motto: ‘Zet erin wat je over hebt, haal eruit wat je nodig hebt.’

De spelregels zijn eenvoudig: plak altijd een label op de verpakking en schrijf erop wat het is en welke ingrediënten er zijn gebruikt. “Vlees en alcohol zijn trouwens niet toegestaan. Verder is er in de voedselkast ook een droog deel waar je houdbare etenswaren in kunt zetten.”

Vrijwilligers gezocht

Het doel van Haarlem Food Future is, dat er op termijn op meerdere plekken in de stad buurtkoelkasten komen te staan. Hanna: “Maar nu eerst van deze pilot een succes maken. Daarnaast zijn we altijd op zoek naar vrijwilligers, buurtgenoten en verenigingen die een koelkast willen ‘adopteren’, verzorgen en samen netjes willen houden. Meld je vooral als je interesse of vragen hebt. We denken graag mee.”

Voor meer info zie www.haarlemfoodfuture.nl/buurtkoelkasten-in-haarlem/


Meer nieuws uit Haarlem?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: