Oud-spelers en supporters van HFC Haarlem komen massaal samen voor presentatie van de Kick, een eerbetoon aan de club

HAARLEM - In deze rubriek blikt sportjournalist Edwin Struis wekelijks terug op bijzondere verhalen en opmerkelijke figuren uit de rijke geschiedenis van HFC Haarlem.
De Bilderdijk-zaal van café-restaurant Brinkmann puilde op 1 oktober uit. Op die gewijde plek, Brinkmann was in vroeger tijden zo’n beetje het clubhuis van HFC Haarlem, kwamen vele oud-spelers, -leden en andere sympathisanten van de Roodblauwe Leeuwen opdraven om de lancering van de Kick mee te maken, het bookazine gewijd aan de in 2010 ter ziele gegane club.
Uitreiking
Ze waren daar getuige van een vlammende speech van de vroegere Telstar-directeur Pieter de Waard, die vooral wees op de overeenkomsten tussen de Witte en de Roodblauwe Leeuwen, van een weergaloos optreden van puntdichter Jan J. Pieterse, die voordroeg uit zijn net verschenen bundel Te gek! en van de uitreiking van liefst vier eerste exemplaren.
Roodbroek
Een aan Mr. HFC Haarlem Beer Wentink, een aan Martin Haar, de aanvoerder van het gouden elftal uit de jaren tachtig en twee aan Peter en Kick jr., de zonen van Kick Smit, de beste Roodbroek ooit.
Kortom, een avond om in te lijsten. En voor diegenen die nu hunkeren naar een Kick, hij is verkrijgbaar bij vele verkooppunten in en om Haarlem.
Op de foto’s vertellen Paul Onkenhout en Edwin Struis hoe de Kick tot stand kwam, houdt Pieter de Waard een gloedvol betoog en prijst oud-Roodbroek Arthur Numan de Kick aan.










Meer nieuws uit Haarlem?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie