Muziekverhalen

Uit de platenkast van Daan Nuijens: ‘Robbie Robertson speelde Eric Clapton zoek!’

Column
Afbeelding
(eigen foto)

Vinyl is al een tijdje in opmars, met cd’s op gepaste afstand. Muziekliefhebbers willen iets tastbaars, met albumhoes en boekje. In deze rubriek wekelijks iemand aan het woord over een pareltje uit de eigen platenkast.

Tweede helft jaren 70 met ons gezin in de auto op weg naar onze vakantiebestemming in Zuid-Frankrijk. Ik was een jaar of zeven. Cassettebandjes in de auto. The Rolling Stones, Beatles, Them, Elton John en mooie verhalen van mijn vader over muziek.

‘Een prachtig tijdsdocument’

Een van de verhalen is de volgende. Mijn vader had dat jaar samen met zijn zwager een concertfilm gezien in de bioscoop. Hij was danig onder de indruk geweest. Het was het afscheidsconcert van een band. Niet zomaar een band, nee: The Band! Hij vertelde dat tijdens dat concert ook diverse gastmuzikanten optraden, vrienden van The Band. Een van die gastmuzikanten was de allerbeste gitarist van de wereld (Eric Clapton).

En wat gebeurde er… tijdens het nummer (Further on up the road) dat deze allerbeste gitarist (Clapton is God) van de wereld speelde samen met The Band, werd hij helemaal weggespeeld door de gitarist van The Band! Dat was nog nooit vertoond. Robbie Robertson speelde Clapton zoek.

Maar oordeel zelf. Bekijk de clip en geniet. En The Last Waltz: een prachtig tijdsdocument, zowel op plaat als op film. Een must-listen-and-see!

Daan Nuijens

Meer nieuws uit Heiloo?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: