Eigen boerderij in De Bonnenpolder: bewoners gevraagd

Nieuws
Het bestuur van de initiatiefgroep, met v.l.n.r.: Karen, Martijn, Cindy, Bert, Irene, Jim, Guus, Roy.
Het bestuur van de initiatiefgroep, met v.l.n.r.: Karen, Martijn, Cindy, Bert, Irene, Jim, Guus, Roy. (Foto: Bonnenpolder Herenboeren)

Een initiatiefgroep onderzoekt of er een coöperatieve Herenboerderij kan komen in De Bonnenpolder in Hoek van Holland. Maandag 14 september is er een informatiebijeenkomst voor geïnteresseerden.

Sinds dit voorjaar werkt de initiatiefgroep aan de oprichting van Herenboeren De Bonnenpolder. Daarbij krijgt de groep ondersteuning van Herenboeren Rotterdam en de vereniging Herenboeren Nederland.

De Bonnenpolder. (Foto: Herenboeren Bonnenpolder)

200 tot 250 huishoudens

Een Herenboerderij is een coöperatieve, gemengde boerderij die gedragen wordt door ongeveer 200 tot 250 huishoudens. Die huishoudens zijn samen eigenaar. De coöperatie neemt een professionele boer in dienst die de dagelijkse leiding heeft. Leden ontvangen wekelijks een deel van de oogst: lokaal geproduceerd, zonder kunstmest of chemische bestrijdingsmiddelen.

De beoogde locatie is het nieuwe natuurgebied De Bonnenpolder, dat nu wordt aangelegd door Natuurbegraven Nederland en Zuid-Hollands Landschap. Een deel van dit gebied is aangewezen als kruiden- en faunarijke akkers. De initiatiefgroep wil in samenwerking met Zuid-Hollands Landschap een deel van dat gebied gaan beheren.

Bewoners uit (regio) Hoek van Holland

De coöperatie richt zich op bewoners uit Hoek van Holland, Westland, Midden-Delfland, Maassluis en omgeving. Leden kunnen meehelpen op de boerderij, deelnemen aan werkgroepen of zitting nemen in het bestuur. Er is ook werk aan machines en gebouwen, en de coöperatie organiseert bijeenkomsten en oogstfeesten. Wie liever actief is in communicatie of PR, kan daar ook terecht.

Een van de initiatiefnemers en voorzitter van het bestuur Roy Taal legt uit hoe de groep is ontstaan: "Door een oproep van Herenboeren Rotterdam zijn we naar de bijeenkomst gegaan bij de ijsclub Hoek van Holland. Het verhaal dat Paul Valster en Guus van Meurs van Herenboeren Rotterdam vertelden maakte ons enthousiast." Inmiddels bestaat de initiatiefgroep uit negen mensen met uiteenlopende achtergronden. "Wat ons bindt is de liefde voor natuur en echt eerlijk eten", aldus Taal.

Informatiebijeenkomst 14 september

De initiatiefgroep organiseert op maandag 14 september om 19:30 uur een informatiebijeenkomst voor iedereen die meer wil weten of lid wil worden van de coöperatie. De bijeenkomst vindt plaats bij IJsclub Hoek van Holland, Haakpad 65 in Hoek van Holland.

Wie wel interesse heeft maar niet aanwezig kan zijn, kan een e-mail sturen naar bonnenpolder@herenboeren.nl. Meer informatie staat op https://bonnenpolder.herenboeren.nl.

Meer nieuws uit Hoek van Holland?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: