Elfjarige Sinke rijdt naar zesde en zevende plaats in Lelystad

Afgelopen weekend werd op het Midland Circuit in Lelystad de zesde ronde van het NK Junior Moto Racing verreden. Sylvain Sinke uit Hoek van Holland kwam uit in de Molenaar NSF100 Cup. Sinke was één dag voor de wedstrijd 11 jaar geworden.
De wedstrijddag begon met de verloting van de motoren, gevolgd door de gezamenlijke warming up. In de kwalificatie zette Sinke de negende tijd neer.
Race 1
Sinke kende een goede start en wist in de eerste ronde enkele plaatsen op te schuiven. Hij kwam als zesde door de eerste ronde.
Gedurende de race bleef hij op de zesde positie rijden. Sinke deed er alles aan om het tempo te verhogen en aansluiting te vinden bij de rijders voor hem. Hij gaf gedurende de hele race alles wat hij had, maar het lukte niet om het gat naar de kopgroep te dichten. Na 18 rondes kwam hij als zesde over de finish.
Race 2
Ook in de tweede race kwam Sinke goed weg bij de start. Hij reed de eerste ronde als zevende door.
Ook deze race bleef Sinke proberen het tempo te verhogen. Hij gaf alles om harder te rijden en aansluiting te krijgen bij het groepje voor hem. De rijders voor hem reden echter net iets sneller, waardoor het gat niet kleiner werd. Na 18 rondes finishte Sinke als zevende.
Meerdere valpartijen
De wedstrijddag kende meerdere valpartijen. Op het Midland Circuit is naast de baan geen uitloopzone; direct naast het asfalt ligt gras. Hierdoor kunnen valpartijen hard aankomen en raakten meerdere rijders geblesseerd.
Over twee weken staat de laatste ronde van het seizoen op het programma. Op 26 september wordt op het Juniortrack in Assen gereden. Daar worden de laatste twee wedstrijden van het seizoen verreden.






Meer nieuws uit Hoek van Holland?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie