The Dutch Historian brengt verhaal van Wieringermeerpolder naar Oosterland

WIERINGEN - De Culturele Kring Wieringen organiseert vrijdag 2 oktober een historische avond in de Oosterlanderkerk. Het populaire platform The Dutch Historian verzorgt een interactieve lezing over de dubbele drooglegging van de Wieringermeerpolder en de Engelse invasie van 1799.
Geschiedenis minder stoffig
The Dutch Historian is het initiatief van Axel Stam en Lars Boon. Met een populair Instagramaccount en een podcast maken zij geschiedenis boeiend en toegankelijk voor een breed publiek. De avond in Oosterland draait om twee verhalen uit hun nieuwste boek ‘Een klein land vol geschiedenis’.
Twee bijzondere verhalen
Het eerste verhaal gaat over de invasie van 1799, toen Britten en Russen landden aan de Noord-Hollandse kust om de Bataafse Republiek omver te werpen. Veel bewoners kregen toen Engelse, Russische of Bataafse soldaten in huis. Een herinnering aan die periode is bijvoorbeeld het Russenmonument in Bergen.
Het tweede verhaal gaat dichter op huis: de Wieringermeerpolder. Die werd in 1930 drooggelegd, maar tijdens de Tweede Wereldoorlog opzettelijk opnieuw onder water gezet. Stam en Boon gaan in op hoe dat kon gebeuren, waar de bewoners heen vluchtten, hoe het water weer werd weggepompt en wat er nu nog zichtbaar is van deze ramp.
Weetjes uit de regio
Naast de twee hoofdverhalen delen Axel en Lars historische weetjes over de regio, eerder verschenen op hun Instagramaccount. De avond belooft volgens de organisatie verrassende inzichten, bijzondere objecten, humor en historische diepgang.
Praktische informatie
De lezing vindt plaats in de Oosterlanderkerk aan de Kerkweg 22 in Oosterland (Den Oever). De zaal opent om 19.30 uur, de lezing begint om 20.00 uur. Entree kost € 12,50, inclusief koffie of thee bij aankomst. Tickets zijn beschikbaar via de ticketshop en aan de deur. Parkeren kan aan de Keizerspoeldijk nabij de kerk.





Meer nieuws uit Hollands Kroon?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie