Seizoensafsluiting in Breezand: Ruud van der Meer grote kampioen tulpenkeuring in Breezand

Nieuws
Saskia Klaver, Ruud van der Meer en Frank van Lierop.
Saskia Klaver, Ruud van der Meer en Frank van Lierop. (Foto: aangeleverd)

BREEZAND – Afgelopen weekend werd het seizoen feestelijk afgesloten in het museum. Voor een volle zaal blikten de aanwezigen terug op een succesvol jaar, met hoogte- en dieptepunten, en de prestaties van de wekelijkse winnaars. Het gemiddelde aantal deelnemers lag tussen de 60 en 65, en het aantal junioren nam licht toe. Vertegenwoordigers van de hoofdsponsors reikten prijzen uit aan de winnaars.

Ruud van der Meer werd gekroond tot de grote kampioen van de tulpenkeuring in Breezand. Met slechts 46,5 strafpunten bleef hij de concurrentie voor en won de prestigieuze Jacques van den Berg-bokaal. De strijd om de tweede, derde en vierde plaats was spannend, met William van Haaster als tweede (48 strafpunten) en Saskia Klaver als derde (ook 48 strafpunten).

Bij de senioren won Sophie Berbée de titel met 52,5 strafpunt, gevolgd door Andriena Klaver-Waterman (55 strafpunten) en Sem van der Meer (62 strafpunten). Bij de junioren eindigde Eva Klaver als eerste met 53,5 strafpunten. Dit was haar laatste deelname als junior; volgend jaar doet ze mee bij de senioren. Suus van Lierop eindigde als tweede (58 strafpunten), Maartje van Lierop werd derde (71 strafpunten).

Het team ‘De Meiden’ (Suus van Lierop, Saskia Klaver, Eva Klaver) was het sterkst in de Rabobank Trio-competitie met 160,5 strafpunten. DiRuPa en Fritillaria behaalden respectievelijk de tweede en derde plaats.

In de soortenkenniswedstrijd scoorde Suus van Lierop het beste bij de junioren (27 strafpunten), terwijl Karel Kesteloo bij de senioren het beste presteerde (23 strafpunten). Suus kreeg een bluetooth speaker en Karel plantgoed van Borst Bloembollen als prijs.

Er werd ook afscheid genomen van penningmeester Nick van Graven en voorzitter Sem van der Meer. Sem blijft betrokken als begeleider van zijn opvolger, Saskia Klaver. De feestavond werd afgesloten met de jaarlijkse bingo, die wederom een groot succes was.

Op vrijdag 4 april vindt het NK Tulpenkeuren plaats in Keukenhof. Vanuit Breezand zullen tien senioren en drie junioren deelnemen om de regio te vertegenwoordigen. 

Meer nieuws uit Hollands Kroon?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: