Natuurontwikkeling Amstelmeer gepresenteerd in Wieringerwerf

WIERINGERWERF - Boswachter Roelf Hovinga van Landschap Noord-Holland presenteert de recente natuurontwikkelingen in het Amstelmeer en de eerste resultaten van het broedseizoen. De avond vindt plaats op dinsdag 8 september in de Cultuurschuur in Wieringerwerf.
Broedeilanden en slikvlaktes
Wie de afgelopen jaren over de N99 langs het Amstelmeer reed, zag dat er veel werk is verzet in natuurgebied De Verzakking nabij Van Ewijcksluis. Landschap Noord-Holland nam diverse maatregelen om het gebied geschikter te maken voor wad- en weidevogels. Zo knapte de beheerder broedeilanden op, spoot nieuwe slikvlaktes op en verwijderde bosschages en rietruigtes.
Broedfort tegen vossen en ratten
Ook realiseerde Landschap Noord-Holland een zogenoemd ‘Broedfort’: een bouwwerk met stalen wanden en een plat dak waar kustbroedvogels veilig kunnen broeden, buiten bereik van vossen en bruine ratten. Hovinga was vanaf het begin nauw betrokken bij dit project en geeft er deze avond toelichting op.
Het project maakte onderdeel uit van het programma Wij & Wadvogels, dat Vogelbescherming Nederland trekt en dat gericht is op het herstel van populaties van bedreigde wadvogels.
Ganzen- en zwanentellingen
Coördinator Henk Schobben opent de avond met de resultaten van de ganzen- en zwanentellingen die vrijwilligers afgelopen herfst en winter uitvoerden in het werkgebied van Wierhaven voor Sovon Vogelonderzoek Nederland.
Praktisch
De Filmzaal in de Cultuurschuur aan het Loggersplein 1 in Wieringerwerf opent om 19.15 uur. De presentatie begint om 19.30 uur. Leden betalen twee euro entree, niet-leden vijf euro. Koffie en thee zijn inbegrepen.









Meer nieuws uit Hollands Kroon?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie