Sloeproeiers Kop van Noord-Holland winnen opnieuw in Lemmer

Sport
De omstandigheden waren uitdagend.
De omstandigheden waren uitdagend. (Foto: Anton Attema)

LEMMER - Sloeproeivereniging Kop van Noord-Holland heeft zaterdag de eerste plaats in de tweede klasse gepakt tijdens de roeirace in Lemmer. Het team finishte in een tijd van 2:46:20.

Het Noordkopse team, bestaande uit zes mannen en twee vrouwen op slag, deed mee aan een race van 23 kilometer over de Friese wateren rondom Lemmer. Circa 75 sloepen namen deel. Start en finish lagen aan de Zijlroede, het brede kanaal richting het centrum van Lemmer.

Zonnig maar zwaar

De omstandigheden waren uitdagend: een zonnige dag met stevige wind en een gevarieerd parcours. Het parcours voerde via het kanaal en de Groote Brekken — die heen en terug geroeid werd — over het Prinses Margrietkanaal, waar de beroepsvaart voorrang heeft, en langs de Friese polders terug naar de finish. De wedstrijd was daarmee niet alleen technisch, maar ook fysiek veeleisend.

In opvallende oranje shirts waren de roeiers goed te herkennen in het deelnemersveld.

Koers naar Terschelling

Na deze overwinning richt de vereniging de blik op de volgende uitdaging: de race van Harlingen naar Terschelling op vrijdag 15 mei. Deze oversteek over de Waddenzee is circa 33 kilometer lang en staat bekend als de "koninginnetocht" onder de sloepraces. Aan deze race doen 140 sloepen mee.

Nieuwe leden welkom

Sloeproeivereniging Kop van Noord-Holland heeft haar thuishaven in De Haukes aan het Amstelmeer en is op zoek naar nieuwe leden. Zowel ervaren roeiers als beginners zijn welkom. Aanmelden kan via sloeproeiverenigingkvnh@gmail.com.

Meer nieuws uit Hollands Kroon?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: