IJsselmeergezichten en abstracte werken in Oosterkerk Hoorn

HOORN - De Oosterkerk aan het Grote Oost in Hoorn toont tot en met 22 juni werk van Hoornse kunstenares Wendy Veerbeek. De expositie draagt de titel ‘Hoorn’.
Veerbeek (1966, geboren in de Achterhoek) woont en werkt in Hoorn. Ze schildert series over de directe omgeving: van IJsselmeergezichten tot stadsgezichten van Hoorn en omgeving, bloemen, strand en Curaçao. Haar werk kenmerkt zich door helder kleurgebruik, bijzondere sferen en een sterke donker-lichtwerking met bijna-silhouetten.
Fietsen en wandelen vormen haar inspiratiebron. Ze fotografeert de natuur en legt die vast op doek, met acrylverf en Cobraverf, een watervermengbare olieverf. Sinds 2022 werkt ze ook abstract, onder meer met een paletmes en bankpasje als gereedschap.
Naast haar eigen werk begeleidt Veerbeek anderen in de kunst. Ze werkte zeven jaar als ambulant begeleider bij een zelfstandige kunstenaar en schilderde bijna twee jaar samen met een dementerende kunstenares. Ook werkte ze met kunstenaars met een GGZ-achtergrond in Het Atelier van de Baanbreker in Enkhuizen. Sinds 2024 is ze invaller en begeleider bij Teekengenootschap Debutade, en sinds november 2025 geeft ze als vrijwilliger feedback op ingezonden werk bij Project Kunst door de Brievenbus van de Blauwe Schuit.
De kerk is open voor en na diensten en voorstellingen. Meer informatie op www.wendyverbeek.nl .






Meer nieuws uit Hoorn?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie