TopKip Lions opent women’s basketball league in eigen huis

Sport
De Landsmeerse ploeg begint aan een nieuw seizoen.
De Landsmeerse ploeg begint aan een nieuw seizoen. (Foto: Aangeleverd)

LANDSMEER - De data voor de wedstrijden in de women’s basketball league zijn bekend. Op zaterdag 21 september opent TopKip Lions in eigen huis het seizoen tegen nieuwkomer Landstede Hammers uit Zwolle. De wedstrijd wordt om 19.30 uur gespeeld in het Indoor Centrum Landsmeer.

De dameseredivisie bestaat in het seizoen 2024-2025 uit tien ploegen, eentje meer dan in het vorige seizoen. Landstede Hammers uit Zwolle is nieuw. Er wordt gestart met een anderhalve competitie, waarin drie keer tegen elke ploeg wordt gespeeld.

De Supercup tussen TopKip Lions en Grasshoppers was gepland op zaterdag 14 september, maar deze wordt verplaatst. Naar welke datum is nog niet bekend. Normaliter is de Supercup, het jaarlijkse duel tussen de landskampioen en de bekerwinnaar, de kick-off van het nieuwe seizoen. 

Vorig seizoen won Grasshoppers alle prijzen en was de landskampioen dus ook de bekerwinnaar. Omdat TopKip Lions zowel in de competitie als bij de beker op een tweede plaats eindigde, is TopKip Lions de tegenstander. Echter, doordat een drietal speelsters van Grasshoppers deelnemen aan de 3x3 U23 WK heeft de NBB de wedstrijd verplaatst.

De weekenden van 9 november, 21 en 28 december, 8 februari en 8 maart 2025 zijn competitievrij. Dit is vooral in verband met andere verplichtingen. Op 7 en 10 november speelt het Nederlands damesteam namelijk tegen respectievelijk Spanje en Oostenrijk voor de kwalificatie voor Eurobasket 2025. Datzelfde geldt voor 6 en 9 februari als het nationale team speelt tegen Kroatië en Spanje. In het weekend van 21 december 2024 vinden de Final Four plaats en in het weekend van 8 maart zijn de bekerfinales. Na 5 april vinden de nacompetitie en de play-offs plaats.


Meer nieuws uit Landsmeer?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: