Rolstoelbus zou zesjarige Levon veel meer vrijheid geven

Iedere ouder gunt zijn of haar kind vanzelfsprekend het allerbeste. De Maassluise Rowena van der Hoek gunt haar zesjarige zoon Levon meer vrijheid; maar aan die vrijheid hangt in hun geval een flink prijskaartje en daarom is Rowena een crowdfunding gestart.
Levon werd in 2019 geboren na een zware bevalling met ernstige complicaties. Door een dubbele navelomstrengeling liep hij een ernstig zuurstoftekort op met blijvende hersenschade tot gevolg.
Dit heeft epilepsie en cerebrale parese veroorzaakt. Dat betekent dat zijn hersenen de spieren in het hele lichaam niet goed kunnen aansturen, waardoor bewegen en praten heel lastig is door spasticiteit en sterk wisselende spierspanning. Daardoor kost bewegen hem erg veel energie en moeite en maakt het hem buiten de deur afhankelijk van een rolstoel.
Rolstoelbus
“Omdat bewegen hem enorm veel energie kost is een handbewogen rolstoel voor hem fysiek te zwaar. Een elektrische rolstoel zou hem veel meer zelfstandigheid en vrijheid geven. Voor het eerst kan hij dan zelf bepalen waar hij heen gaat, zonder volledig afhankelijk te blijven van anderen”, zo vertelt Rowena. “Maar een elektrische rolstoel brengt ook een nieuwe uitdaging met zich mee: deze wordt te groot en te zwaar en kan niet vervoerd worden in een personenauto. Samen met zijn elektrische rolstoel, rollator en andere hulpmiddelen vraagt dit om meer ruimte dan een gewone personenauto kan bieden. Daarom is een rolstoelbus nodig.”
Crowdfunding
Om de aanschaf van een rolstoel bus te bekostigen is Rowena onlangs een crowdfunding gestart met het streefbedrag van 50.000 euro. “We zullen naast de crowdfunding zelf ook nog een aanzienlijk bedrag moeten bijdragen. Het streefbedrag van €50.000 is daarom geen volledige financiering van de bus, maar een belangrijke bijdrage om Levon voor de komende jaren veilig en passend vervoer te kunnen bieden, en hem de vrijheid en zelfstandigheid te kunnen geven die hem verder helpt in zijn ontwikkeling.”
Zodra ze Levon met een rolstoelbus veilig kunnen vervoeren zullen school, therapieën, ziekenhuisafspraken, familiebezoeken en uitstapjes ook in de toekomst mogelijk blijven. De ouders van Levon vinden het belangrijk om hem te leren dat zijn wereld niet kleiner wordt door zijn beperking.
“Wij willen hem laten ervaren dat zijn wereld juist groter kan worden. Helaas hangt aan zijn vrijheid een enorm prijskaartje die we helaas niet zelf kunnen bekostigen.”
Inmiddels is 70 procent van het benodigde bedrag opgehaald. Het gezin hoopt dat lezers willen helpen om ook de laatste 30 procent bij elkaar te krijgen en zo samen de eindstreep te bereiken.
Ga voor meer informatie en om te doneren naar www.gofundme.com/Busvoorlevon.






Meer nieuws uit Maassluis?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie