Zwarte rook van raffinaderij in Rotterdam trekt over Maassluis en Vlaardingen

Donderdagochtend zijn grote zwarte rookwolken en vlammen ontstaan bij een raffinaderij aan de Botlekweg in Rotterdam. Door een stroomstoring op het terrein zijn alle processen stilgevallen, waardoor gassen gecontroleerd worden afgefakkeld.
De dikke zwarte rookwolken zijn tot in de verre omgeving te zien en trekken in de richting van Vlaardingen en Maassluis zo laat persbureau Flashphoto weten. De brandweer is met meerdere eenheden uitgerukt naar het terrein en heeft zich verzameld bij de poort van het hoofdgebouw om de situatie te beoordelen en te begeleiden.
Vanwege de ernst van de situatie werd door de hulpdiensten aanvankelijk opgeschaald naar GRIP 1. Niet veel later is er verder opgeschaald naar GRIP 2. Door deze opschaling kunnen meerdere hulpdiensten en betrokken instanties de coördinatie rondom het incident gezamenlijk oppakken.

Hoe moet men straks de Schansbrug koelen?
Hoe moet men straks de Schansbrug koelen?
12 aug, 08:01
Flinke schade na aanrijding op de Maassluissedijk
Flinke schade na aanrijding op de Maassluissedijk
12 aug, 06:31



Meer nieuws uit Maassluis?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie