c.k.c. Maassluis haakt af in titelstrijd en moet vrezen voor degradatie

De korfballers van c.k.c. Maassluis hebben zaterdag een kostbare nederlaag geleden tegen KCR. In een wedstrijd waarin er veel op het spel stond, trok de ploeg uit Ridderkerk uiteindelijk met 20-22 aan het langste eind.
Maassluis wist vooraf wat de opdracht was: winnen om volop in de race te blijven voor het kampioenschap in de Overgangsklasse. Bij een overwinning van Maassluis én een zege van Korbis zouden KCR, Korbis en Maassluis gezamenlijk bovenaan staan. Korbis deed wat het moest doen, maar Maassluis slaagde daar zelf niet in.
De thuisploeg begon moeizaam en keek al snel tegen een 1-3 achterstand aan. Daarna herstelde Maassluis zich knap en kwam het terug tot 3-3. In het vervolg ging de wedstrijd lange tijd gelijk op. Via 4-4, 5-5 en 6-6 bleef het verschil minimaal, waarna Maassluis bij 8-6 even het initiatief leek te pakken. KCR bleef echter rustig, vocht zich terug en draaide de stand nog voor rust om: 10-12.
Na de pauze liepen de bezoekers uit naar 10-14 en moest Maassluis opnieuw in de achtervolging. De ploeg bleef knokken en kwam nog meerdere keren dichterbij, maar telkens wanneer de aansluiting in zicht kwam, had KCR een antwoord klaar. Ook in de slotfase gaf Maassluis zich niet gewonnen. Van 17-21 werd het nog 20-21, maar de tijd ontbrak om de wedstrijd alsnog te kantelen.
Door de nederlaag is de situatie voor Maassluis plots een stuk spannender geworden. Waar de ploeg bij winst nadrukkelijk naar boven had kunnen kijken, moet het komende zaterdag alle zeilen bijzetten om degradatie te voorkomen. In de kleine competitie van vier ploegen degraderen twee teams, al handhaven de beste nummers drie zich nog. Maassluis staat nu derde met vier punten, achter KCR en Korbis. Korbis heeft zes punten en bovendien een beter onderling resultaat dan Maassluis. KCR staat op pole position voor het kampioenschap.
Komende zaterdag 6 juni speelt Maassluis de laatste wedstrijd tegen Excelsior, dat laatste staat met twee punten. Bij winst houdt Maassluis uitzicht op handhaving als beste nummer drie.
Maassluis 2
Maassluis 2 boekte thuis een knappe overwinning op koploper Twist 2 uit Vlaardingen. Door die zege heeft de ploeg de koppositie in de Reserve Eerste Klasse overgenomen. Maassluis 2 staat nu één punt voor op Twist en kan het komende zaterdag afmaken in de lastige uitwedstrijd tegen Korbis 3.
Programma 6 juni 2026
15.30 uur Excelsior 1 - Maassluis 1
15.45 uur Korbis 3 - Maassluis 2
11.15 uur Fortuna U19-2 - Maassluis U19-1






Meer nieuws uit Maassluis?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie