Dít gaat er gebeuren met het verlaten paviljoen in het Emmapark

MEDEMBLIK - De gemeente Medemblik heeft het horecapaviljoen met minigolfbaan in het Emmapark, bekend als Restaurant Koekenbier, aangekocht. Het college van b&w nam dit besluit met instemming van de gemeenteraad, na langdurig en intensief overleg met de eigenaren.
Met de aankoop wil de gemeente regie nemen op de toekomstige ontwikkeling van het Emmapark. De stap sluit aan bij het coalitieakkoord 2022–2026, waarin de ambitie is uitgesproken om Medemblik Stad te ontwikkelen als levendig centrum met recreatie, cultuur en horeca. In het Stadsplan Medemblik is het Emmapark aangewezen als onderdeel van het te versterken ‘rondje Ringpark’. Het huidige paviljoen werd al geruime tijd niet meer actief als horecalocatie gebruikt.
Tijdelijk
Het eigendom is uitdrukkelijk bedoeld als tijdelijk middel om herontwikkeling mogelijk te maken. De gemeente is van plan het pand, na aanpassing van het omgevingsplan, weer te verkopen als horecalocatie. Wethouder Jeroen Broeders: "Door het pand nu tijdelijk in eigendom te krijgen, kunnen we ervoor zorgen dat het in de toekomst weer gebruikt gaat worden waar het voor bedoeld is. Een fijne plek om een hapje te eten en iets te drinken voor inwoners en bezoekers van Medemblik".
Omgevingsplan
De notariële overdracht heeft inmiddels plaatsgevonden. De gemeente start op korte termijn een procedure voor een omgevingsplanwijziging. Het huidige plan staat nog grootschalige horeca, zoals een hotel met glowgolf, toe op de locatie, maar dat acht de gemeente niet langer passend bij het karakter van het Emmapark. Verder wordt er noodzakelijk onderhoud uitgevoerd en komt er een leegstandsbeheerder in het pand.





Meer nieuws uit Medemblik?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie