Vandalen op beeld bij Rozenburgse dorpstuin, politie onderzoekt drie incidenten

Twee jongens staan duidelijk op de bewakingscamera van de Dorpstuin Rozenburg. Een van de jongens wordt door de ander met zijn voornaam aangesproken. Het moet dus niet moeilijk zijn de vandalen op te sporen.
Door Kor Kegel
Opnieuw, voor de derde keer in korte tijd, is de Dorpstuin aan de Zandweg bezocht door figuren die moedwillig materiaal slopen. “Kennelijk vinden ze het leuk om twee keer een bankje in de vijver te gooien en drie watertanks van 1000 liter te laten leeglopen in een tijd van droogte. Drie hogedrukspuiten zijn compleet vernield. We hadden ze betaald uit donaties,” zegt het bestuur van de Dorpstuin.
“Na het eerste bezoek van vandalen hebben we onze bewakingscamera kunnen vervangen, uit een donatie waarvoor we de gulle gever dank zeggen. Hierdoor staan bij een volgend bezoek twee vandalen mooi op beeld en horen we duidelijk een naam noemen van één van hen, terwijl zij wederom een watertank openzetten na een tweede beurt vernielingen in de kas in de moestuin.”
“Er zijn ook beelden van het derde bezoek, nu van een jongere die bewust met een mes is bezig geweest. Onze banner bij de ingang is deels doorzichtig geworden, doordat erin gesneden is. Drogende uien vielen op de grond, doordat het touwtje waaraan ze hingen kapot gesneden werd. In de kas zijn de tomaten op dezelfde manier op de grond terechtgekomen met schade. Er is een vogelhuisje vernield en zelfs hoog hangende takken van bomen zijn doorgesneden.”
Het bestuur heeft van alle incidenten aangifte gedaan bij de politie. De camerabeelden zijn ter beschikking gesteld. Het team opsporing heeft de zaak in eerste instantie overgedragen aan de wijkagent van Rozenburg voor verder onderzoek.
Het bestuur heeft – “helaas voor de trouwe bezoekers van onze tuin” – besloten om het toegangshek aan de Zandweg tot nader order te sluiten. Het houdt in dat de liefhebbers even niet onbeperkt kunnen genieten van dit prachtige stukje openbaar Rozenburg. “Wellicht kan de tuin weer open na het resultaat van het politieonderzoek,” hoopt het bestuur.
Wel kunnen belangstellenden altijd terecht op de woensdagochtenden en de zaterdagochtenden, wanneer de vrijwilligers er zijn om te proberen deze mooie omgeving te behouden.






Meer nieuws uit Rozenburg?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie