Meer politie dan demonstranten bij protest tegen AZC

door René van der Klink
Veel politie en pers, maar weinig demonstranten. De aangekondigde vrouwenmars tegen de komst van een asielzoekerscentrum (AZC) in Schiedam trok afgelopen zaterdag slechts een handjevol deelnemers. Ook voor het tegengeluid van voorstanders van de opvang van asielzoekers was de belangstelling beperkt.
Rond 12.00 uur verzamelden de betogers zich op het Stadserf om te protesteren tegen de komst van een AZC. Na enkele toespraken vertrokken zij rond 13.00 uur voor een mars door het centrum.
Aan de overkant, op het Land van Belofte, hadden zich inmiddels enkele tientallen betogers verzameld. Zij wilden een tegengeluid laten horen en spraken zich uit vóór de opvang van asielzoekers in Schiedam.
Opvallend was de grote inzet van de politie. Er waren meer agenten op de been dan demonstranten. Ook de pers was ruim vertegenwoordigd.
Burgemeester Harald Bergmann had voorafgaand aan de demonstraties benadrukt dat het recht om te demonstreren een belangrijk grondrecht is in onze democratie. Daarbij sprak hij de hoop uit dat de deelnemers aan de verschillende protesten respectvol met elkaar zouden omgaan. Wat dat betreft kan de burgemeester tevreden zijn: de demonstraties verliepen rustig en zonder ongeregeldheden.
Streep door opvang Torendijk
Door de beoogde opvanglocatie in gebouw Torendijk in de Spaanse Polder is onlangs door het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) een streep gezet. De locatie had eerder de goedkeuring van de gemeenteraad gekregen, maar uit onderzoek bleek dat het technisch niet mogelijk is om in het gebouw asielzoekers te huisvesten.
Torendijk was een van de twintig locaties die bij de gemeente in beeld waren voor de opvang van 275 asielzoekers. Het COA heeft aangegeven met de gemeente Schiedam in gesprek te gaan over een andere opvanglocatie.
Op dit moment worden 146 asielzoekers opgevangen op twee schepen aan de Buitenhavenweg. Het gaat om noodopvang, die wordt gesloten zodra er een permanent AZC in Schiedam is geopend.
Gemeenten zijn op grond van de Spreidingswet verplicht een bijdrage te leveren aan de opvang van asielzoekers. De bal ligt nu bij het nieuwe college van burgemeester en wethouders. Dat zal zich over het dossier moeten buigen en vervolgstappen moeten zetten om tot een nieuwe locatie te komen. De verwachting is dat daarmee nog de nodige tijd gemoeid zal zijn.







Meer nieuws uit Schiedam?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie