Aziatische tijgermug aangetroffen in Schiedam

Nieuws
Aziatische tijgermug.
Aziatische tijgermug. (Foto: AdobeStock)

In Schiedam is begin september een Aziatische tijgermug aangetroffen. De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) roept inwoners op alert te zijn en meldingen te doen als zij denken de mug te hebben gezien.

De tijgermug werd op 3 september gevonden in postcodegebied 3111 CB. Deze mug kan, wanneer zij zich verder verspreidt, tropische ziektes overdragen. Daarom onderzoekt de NVWA of er meer exemplaren in de omgeving aanwezig zijn.

Om dat in kaart te brengen zijn op verschillende locaties muggenvallen geplaatst. Ook wordt gezocht naar stilstaand water waarin muggenlarven kunnen voorkomen. Als uit het onderzoek blijkt dat er meer tijgermuggen aanwezig zijn, neemt de NVWA maatregelen om de populatie te bestrijden. Daarbij wordt onder meer stilstaand water verwijderd of behandeld met een middel dat muggenlarven doodt. Volgens de NVWA is dit middel onschadelijk voor mensen en andere dieren.

Medewerkers kunnen aanbellen

Inwoners van Schiedam kunnen de komende periode bezoek krijgen van medewerkers van de NVWA of ongediertebestrijder B2 Pest Control. Zij kunnen vragen of zij een tuin mogen inspecteren op mogelijke broedplaatsen van de tijgermug.

De controles zijn op 22 september gestart en lopen naar verwachting door tot het einde van het muggenseizoen, rond oktober of november.

Wie denkt een Aziatische tijgermug te hebben gezien, wordt gevraagd deze te bewaren en een melding te doen via de website van de NVWA. Voor gezondheidsvragen kunnen inwoners terecht bij de GGD Rotterdam-Rijnmond.

Meer nieuws uit Schiedam?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: