Uitgeester Firat support Nederland, Turkije én Curaçao op het WK, maar Oranje voert de boventoon

UITGEEST - Het WK voetbal belooft drukke dagen voor Firat uit Uitgeest. De enthousiaste voetbalfan laat de Plevierstraat traditiegetrouw oranje kleuren.
Firat is overduidelijk een échte Oranjefan. De voorkant van zijn woning is één en al versierd met oranje- en rood-wit-blauwe attributen. Slingers, vlaggenlijnen, spandoeken… Het ontbreekt aan niets. Voor elk Europees kampioenschap of Wereldkampioenschap waar Nederland aan meedoet, pakt Firat zijn keukentrap om zijn huis te voorzien van de mooiste versieringen om het Nederlands elftal te supporteren.
‘Koeman is een prima trainer’
In bondscoach Ronald Koeman heeft Firat wel vertrouwen, maar over de spelers is hij nog niet helemaal uit. ‘‘Koeman is een prima trainer, maar het elftal…’’, vertelt hij iets wat verontrust. Firat durft nog niet met zekerheid te zeggen hoe ver Nederland het gaat schoppen tijdens dit toernooi.
‘Kinderen vinden het prachtig’
De Uitgeester kijkt vol trots naar zijn versieringen. ‘‘Met alle harde wind en regen die we de afgelopen tijd hebben gehad, blijf je wel bezig om alles netjes op te hangen.’’ Firat heeft het er natuurlijk wel graag voor over. ‘‘De kinderen van Kindcentrum Cornelis vinden het prachtig.’’ Firat woont tegenover de school, dus zijn oranje huis heeft dagelijks veel bekijks van de leerlingen.
Oranjegevoel
Ook in de achtertuin is Firat het oranjegevoel niet vergeten. Aan de schutting aan beide kanten van de tuin hangen een heleboel plastic bloemen. ‘‘Als het donker is, geven ze licht. Mooi hé? Het geeft echt een prachtig effect.’’ Het woud aan bloemen toont de creativiteit van de Uitgeester. Natuurlijk ontbreekt een spandoek ter support aan het Nederlands elftal ook niet in de achtertuin.
Turkije op het WK
Firat is zelf van Turkse afkomst. Dat geeft natuurlijk meer mogelijkheden tijdens een groot toernooi. ‘‘Ik kijk ook naar het Turkse elftal. Als Turkije tegen Nederland zou spelen… Tja, voor wie ben ik dan?’’ Het blijft niet bij Nederland en Turkije. ‘‘De spelers van Curaçao hebben ook sympathie. Daar kijk ik ook graag naar.’’
Eerste wedstrijden stelden teleur
Turkije trapte het WK zondag 14 juni om 18.00 uur af. Helaas voor Firat verloren de Turken met 2-0 van Australië. Diezelfde dag volgde Firat ook Curaçao, die tegen Duitsland speelde. Duitsland won met 7-1. Wéér een tegenslag voor de Uitgeester. De eerste wedstrijd van Nederland was zondag 14 juni om 22.00 uur. Uiteraard keek Firat. Dit was nog de beste uitslag van de drie: de Oranjeleeuwen speelden 2-2 gelijk tegen Japan.
Gelukkig duurt het WK nog even en met drie landen om te supporteren hoeft Firat zich de komende weken nog niet te vervelen.







Meer nieuws uit Uitgeest?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie