Vier avonden over Amerikaanse geschiedenis in Bibliotheek de Plataan Vlaardingen

De Bibliotheek de Plataan organiseert in juni een collegereeks van vier avonden over de geschiedenis van de Verenigde Staten. Studentdocent Wouter van der Hoff neemt deelnemers mee van de kolonisatie tot aan Amerika als wereldmacht.
De reeks draagt de titel Van kolonie tot wereldmacht en start maandag 1 juni. De colleges vinden steeds plaats op maandag van 19.30 tot 21.00 uur in de bibliotheekvestiging Vlaardingen Centrum aan de Waalstraat 100.
Van kolonie tot wereldmacht
Tijdens de vier avonden staan de historische wortels van actuele thema’s en tegenstellingen in de Verenigde Staten centraal. Aan bod komen de kolonisatie, de Burgeroorlog, de opkomst van Amerika als wereldmacht en de ontwikkelingen vanaf 1980.
De colleges worden gegeven door Wouter van der Hoff, vierdejaarsstudent Geschiedenis aan de Universiteit Leiden. Hij gaf eerder succesvolle collegereeksen over Rusland en het vroege christendom.
Toegankelijk voor iedereen
De collegereeks staat open voor iedereen met interesse in geschiedenis. Deelname kost €15 voor leden en vrijwilligers van de bibliotheek en €18 voor niet-leden. Dit bedrag is eenmalig voor alle vier de avonden en is inclusief consumptie.
Praktische informatie
Data Maandag 1, 8, 15 en 22 juni 2026
Tijd 19.30 – 21.00 uur
Locatie Bibliotheek de Plataan Vlaardingen Centrum, Waalstraat 100
Kosten €15 (leden/vrijwilligers) of €18 (niet-leden) voor alle vier avonden Aanmelden Via www.debibliotheekdeplataan.nl of aan de balie






Meer nieuws uit Vlaardingen?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie