Vouw jij mee aan een wolk van 2.500 vredesduiven?

Nieuws
De Waterlandse Kunstkring exposeert al jaren in de regio. Zo waren deze leguanen in schaal van Anneke Mulder, te zien tijdens een expo in de Grote Kerk van Monnickendam.
De Waterlandse Kunstkring exposeert al jaren in de regio. Zo waren deze leguanen in schaal van Anneke Mulder, te zien tijdens een expo in de Grote Kerk van Monnickendam. (Foto: Waterlanse Kunstkring)

MONNICKENDAM - De Waterlandse Kunstkring wil samen met bewoners, scholen en verenigingen uit de regio 2.500 origami vredesduifjes vouwen voor een grote installatie in de Grote Kerk van Monnickendam. Meedoen kan op zes vouwdagen of gewoon thuis.

De installatie is het middelpunt van de tweejaarlijkse tentoonstelling die de kunstkring in september organiseert. Het idee is geïnspireerd op het werk van de internationaal bekende kunstenaar Michael Pendry, die om zijn installaties van papieren vredesduiven bekend staat. Met het project wil de Waterlandse Kunstkring een verbindend gebaar maken in een tijd waarin oorlog en onrust wereldwijd veel mensen bezighouden.

Meevouwen

Wie wil helpen, kan terecht op zes gezamenlijke vouwdagen in de Grote Kerk. Kunstenaars zijn aanwezig om uitleg te geven. Papier en instructies zijn beschikbaar. Deelnemers kunnen op een duifje ook een persoonlijke vredeswens schrijven. Aanmelden is niet nodig. De vouwdagen zijn op 26 augustus, 28 augustus, 3 september, 5 september, 9 september en 11 september, steeds van 14.00 tot 16.00 uur in de Grote Kerk.

Thuis of op school

Wie niet op een vouwdag kan komen, kan thuis duifjes vouwen via een online instructie op de website van de kunstkring. De gevouwen duifjes kunnen worden ingeleverd in de kerk, bij voorkeur in een zak of doos met het aantal erbij vermeld. Scholen in Monnickendam ontvangen een brief met meer informatie. Ook verenigingen, clubs en teams in de regio zijn welkom om mee te doen.

Tentoonstelling

De vredesinstallatie is samen met nieuw werk van de leden van de Waterlandse Kunstkring te zien van 19 september tot en met 4 oktober 2026 in de Grote Kerk. De opening is op zaterdag 19 september om 16.00 uur en vrij toegankelijk.

Vouwinstructies en meer informatie over de expositie staan op waterlandsekunstkring.nl.

Meer nieuws uit Waterland?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: