Restant kasteel Wateringen opent deuren op Tweede Pinksterdag 2024

Algemeen
Een foto van de Hofboerderij uit 2015.
Een foto van de Hofboerderij uit 2015. (Foto: PR)

Op Tweede Pinksterdag, maandag 20 mei, is het de Dag van het Kasteel. Ook in Wateringen kan geïnteresseerd publiek dan een kijkje nemen bij een kasteel. Of beter gezegd, een restant daarvan.

Ooit stond er in Wateringen een kasteel waar de Heren van de Wateringhe woonden. Meer dan 800 jaar later is de Hofboerderij het laatste deel van een rijke geschiedenis van ridders, monniken, regenten en boeren.

Dag van het Kasteel

Op Tweede Pinksterdag, maandag 20 mei 2024, wordt de Dag van het Kasteel gevierd. In heel Nederland openen kastelen, landgoederen en buitenplaatsen hun deuren voor bezoekers. Traditioneel is het Wateringse hof te bezoeken en geven gidsen van de Historische Vereniging Wateringen-Kwintsheul rondleidingen door het park en de boerderij.


Een illustratie uit 1727 van het Hof van Wateringen. - PR

Wateringen maakt deel uit van de Zuid-Hollandse Landgoederenzone die loopt van Westland tot Hillegom. In de hele provincie zijn maar liefst 27 kastelen en buitenplaatsen geopend. Er zijn rondleidingen, exposities en allerlei activiteiten voor jong en oud.

De Hofboerderij is geopend van 10.00 tot 17.00 uur en is gratis toegankelijk. Het complete provinciale programma is te vinden op www.dagvanhetkasteel-zh.nl.

Meer nieuws uit Westland?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: