Biercafé van Brouwerij ZWOL in Monster krijgt naam Het Ketelhuis

Nieuws
Marty Olsthoorn en Ad Zwinkels van Brouwerij ZWOL maken de naam van hun toekomstige Proeflokaal bekend: Het Ketelhuis.
Marty Olsthoorn en Ad Zwinkels van Brouwerij ZWOL maken de naam van hun toekomstige Proeflokaal bekend: Het Ketelhuis. (Foto: PR)

Monster - Het nieuwe proeflokaal van Westlandse Bierbrouwerij ZWOL aan het Kerkplein in Monster gaat Het Ketelhuis heten. De brouwers maakten de naam vandaag bekend. Het café opent later dit jaar in het voormalige café aan het Kerkplein.

De naam past volgens Brouwerij ZWOL bij de Westlandse achtergrond van de brouwers en bij de brouwinstallatie die in het pand komt te staan. “Een echte Westlander hoeft natuurlijk niet uitgelegd te krijgen wat een ketelhuis is,” zegt brouwer Ad Zwinkels, die het proeflokaal gaat runnen. “Vrijwel ieder tuinbouwbedrijf heeft er één. En aangezien wij binnenkort een complete brouwinstallatie met grote brouwketels plaatsen, vonden wij die naam voor ons plekkie ook heel logisch.”

Naam verwijst naar tuinbouw en brouwerij

Ook medebrouwer Marty Olsthoorn ziet de naam als een verwijzing naar het Westland. “Het begrip even opwarmen in het ketelhuis krijgt bij ons straks een heel nieuwe betekenis.”

Brouwerij ZWOL maakte eerder dit jaar bekend een brouwerij met proeflokaal te willen openen in Monster. Voor die plannen werd in mei een crowdfundingcampagne gehouden. Binnen twee weken werd ruim 300.000 euro opgehaald.

“We zijn overdonderd door alle positieve reacties,” vertelt Zwinkels. “Blijkbaar smacht Monster naar een gezellig café. Dat geeft ons enorm veel energie om er iets heel moois van te maken.”

Verbouwing aan Kerkplein

Inmiddels is de omgevingsvergunning verleend en is de verbouwing begonnen. Volgens Zwinkels werken daar Westlandse aannemers en installatiebedrijven aan mee. “Met alleen maar Westlandse aanneem- en installatiebedrijven weet ik zeker dat dit een hele barre plek wordt,” zegt hij met een knipoog.

Wanneer Het Ketelhuis precies opengaat, is nog niet bekend. De brouwers willen vóór het einde van de zomer de eerste glazen kunnen tappen.

Tijdens de Monsterse feestweek, van 8 tot en met 11 juli, is Brouwerij ZWOL al op het Kerkplein te vinden met een mobiele bar. Daar kunnen bezoekers kennismaken met meer dan tien bieren van de brouwerij.

Meer nieuws uit Westland?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: