Weefmiddag voor kinderen in museum De Timmerwerf afgelast door hitte

Uit
In de werkplaats liggen verschillende soorten garens klaar.
In de werkplaats liggen verschillende soorten garens klaar. (Foto: PR)

De Lier - De gratis weefmiddag voor kinderen in de werkplaats van museum De Timmerwerf gaat zaterdag 27 juni niet door. De activiteit is geannuleerd vanwege de hitte.

De middag zou plaatsvinden van 13.00 tot 16.00 uur. Kinderen zouden in de werkplaats aan de slag gaan op een weefraampje. Daarvoor lagen verschillende soorten garens klaar. Onder begeleiding konden zij zelf leren weven en hun werk na afloop mee naar huis nemen.

Vlas tot linnen

Met de activiteit wilde het museum kinderen laten ervaren hoe stoffen worden gemaakt. Boven in het museum is de expositie ‘Vlasteelt en Theebukkers, van zaad tot linnen’ te zien. Daarin staat de weg van vlas tot linnen centraal.

Na verschillende bewerkingen wordt van vlas draad gesponnen. Dat spinnen werd enkele weken geleden al gedemonstreerd. De weefmiddag moest daar op aansluiten, maar gaat door de verwachte hitte niet door.

Meer nieuws uit Westland?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: