Van tafel naar tafel in Honselersdijk

Vrijdagavond 8 november vond de 16e editie van de Honselse Eettafelwandeling plaats. Met zo’n 65 wandelaars en 15 eetadressen was dit weer een sociaal hoogtepunt in Honselersdijk.
De wandelaars wandelden (maar voor lange afstanden gingen sommigen ook met de fiets of de auto) naar het eerste adres waar het voorgerecht werd gegeten. “Ik mocht een huis bezoeken net buiten Honselersdijk. Het was een fraai en sfeervol ingericht huis wat al diverse keren verbouwd was. Er brandde gezellig een open haard, en de temperatuur was aangenaam. Een aantal mee-eters kende ik al, maar de bewoners van het huis waren onbekenden voor mij.”, aldus deelnemer en organisator Hans van Waveren.
Contact
En dat is natuurlijk ook precies de bedoeling van de Eettafelwandeling: in contact komen met mensen uit het dorp die je niet kent. We kregen een drankje aangeboden en vervolgens konden we aan tafel voor een heerlijke vegetarische soep. Na enige tijd moesten we vertrekken om op tijd te zijn bij het volgende adres voor het hoofdgerecht. In mijn geval was dat een stukje buiten het dorp, en ik was blij dat ik op de fiets was. Op dit adres was ook een groep uit de Nederhof aanwezig, en dat maakte het super gezellig. Er werd muziek gemaakt en er waren mooie gesprekken.”
Voor iedereen
Ook dat is een thema van de Eettafelwandeling: het evenement is bedoeld voor iedereen, ongeacht je afkomst. “De tijd vloog voorbij zodat we veel te vroeg afscheid moesten nemen om op tijd te zijn voor het dessert in Hemelsblauw. Daar was het gezellig druk want ook de meeste koks waren aanwezig. Ook burgemeester Arends en zijn vrouw waren van de partij.” In een korte toespraak door Van Waveren van de werkgroep werden alle vrijwilligers bedankt en werd het belang van de Eettafelwandeling als belangrijk evenement voor de sociale samenhang in Honselersdijk benadrukt. “Daarna mochten we van de grote hoeveelheid toetjes genieten terwijl er ondertussen gezellig met elkaar gepraat werd. Er was ook nog een collecte voor de gemaakte onkosten en het restant gaat dit jaar naar het Nederhofje in Honselersdijk. Deze gezellige ruimte in de Nederhof is ook gebruikt als eet-locatie voor deze Eettafelwandeling.” Tenslotte werd de datum van de volgende editie van de Eettafelwandeling bekend gemaakt: 14 november 2025. Al met al dus een bijzondere avond die een beetje vreugde kon brengen voor een grote groep mensen in deze onrustige tijden. Want zo kan het dus ook: gewoon naar elkaar omzien, zonder oordeel.






Meer nieuws uit Westland?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie