‘Pijn voor het Westland als PVV economische plannen uitvoert’

Algemeen
80% van de medewerkers in de glastuinbouw is arbeidsmigrant, terwijl Wilders ook de instroom van arbeidsmigranten wil beperken.
80% van de medewerkers in de glastuinbouw is arbeidsmigrant, terwijl Wilders ook de instroom van arbeidsmigranten wil beperken. (Foto: Archief/Rolf van Koppen)

Het Financieele Dagblad (FD) waarschuwt op 27 november voor de gevolgen van de verkiezingsuitslag voor het Westland. Thijs Jasperse, tuinbouwadviseur bij Florpartners en voormalig vicevoorzitter bij tuinderscoöperatie Door, waarschuwt in FD voor de nadelige effecten die de plannen van PVV kunnen hebben op de Westlandse economie als deze daadwerkelijk worden uitgevoerd.

Jasperse wijst erop dat Wilders tegen Europa én tegen duurzaamheid is. PVV wil de instroom van migranten fors omlaag hebben; ook van arbeidsmigranten, zoals je die in het Westland veel ziet. Daarnaast wil hij stoppen met geld besteden aan het klimaat. 

In de glastuinbouw komt 80% van de medewerkers uit het buitenland. Telers hebben bovendien soms miljoenen euro’s geïnvesteerd om van het gas af te kunnen. De vraag naar producten met een kleinere ecologische voetafdruk neemt toe. Het is economisch gezien belangrijk voor de Nederlandse sector om daarin mee te gaan.

Lees meer op FD.nl.

Meer nieuws uit Westland?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: